חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

שביל סובב באר שבע זכה במקום השלישי בתחרות אירופאית

12/02/2013

שביל סובב באר שבע, אותו יזמה החברה להגנת הטבע, זכה במקום השלישי בתחרות של ארגון המטיילים האירופי

הוועדה לשבילי ישראל שליד החברה להגנת הטבע זכתה במקום ה - 3 המכובד בתחרות "ECO-AWARD 2012" 
של ERA, ארגון המטיילים האירופאי.

הפרס הוענק לעבודתם של אוהד כוכבי ואדריכל גל הרט מהוועדה לשבילי ישראל "שביל טיול ומרחבו ככלי תכנוני" המתבסס על שביל סובב באר שבע, אותו החלה ליזום החברה להגנת הטבע בשנת 2008 והוא נחנך על ידי ראש העירייה במרץ 2012. 

הרעיון להקיף את באר שבע בשביל הליכה רציף נולד בשנת 2008 בחוגי הסיירות של קהילת החברה להגנת הטבע ביוזמתם של החניכים (דאז) יוני ויעקב מדבדובסקי, מתוך מטרה לחשוף את ערכי הטבע והנוף של האזור לתושבי העיר וסביבתה. פרויקט הקמת שביל סובב באר שבע מהווה אבן דרך חשובה בתהליך הכרתה של העיר כעיר מקיימת ובעלת חשיבות לאיכות הסביבה. היוזמה לסימון השביל הייתה של הוועדה לשבילי ישראל שליד החברה להגנת הטבע, שהובילה את תכנון וביצוע הפרוייקט בשיתוף פעולה עם קרן קיימת לישראל, רשות הטבע והגנים, רשת ניקוז שקמה-בשור, רשות העתיקות, עיריית באר-שבע וכמובן החברה להגנת הטבע בבאר שבע והסביבה.

השביל נחנך רשמית במעמד ראש העיר, מר רוביק דנילוביץ', בחודש מרץ 2012, הוא מופיע במפת סימון שבילים מספר 12 ואורכו כ - 42 ק"מ.

בחברה להגנת הטבע מדגישים כי השביל מגלם פוטנציאל של חינוך, טיילות פנאי וספורט, שימור השטחים הפתוחים סביב העיר וטיפוחם. הוא מוביל את מטייליו אל האתרים והנופים היפים הסובבים את העיר, החל מגבעות גורל, דרך גבעת המאגורות ועד הגשר התורכי וארץ הבתרונות.

בנשיונל ג'יאוגרפיק הדגישו כי הרשימה הפעם הורכבה ממקומות שיש בהם יותר ממסלול יפה. צוות הבוחרים חיפש מסלולים אשר טומנים בחובם היסטוריה ותרבות, מסלולים שניתן לצלול בעזרתם להרפתקה של טיול המספר סיפור עשיר על האזור.