חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

"צמיחה בשמיטה" - כנס מיוחד בנושא שנת שמיטה

1/06/2014
 
בסוף חודש מאי קיימנו השתלמות לקראת שנת השמיטה הבאה עלינו לטובה. ההשתלמות, שנערכה ללא תשלום, התקיימה בבית הספר "רמות". נכחו בה משתתפים ומשתתפות מרקע מגוון: גננות, מורות, נציגי עירייה, רכזי גינות קהילתיות, מתנדבים, פעילום ותושבי מתעניינים.

 

בהשתלמות התקיימו הרצאות עיוניות שעסקו בצד הרעיוני, חינוכי ואזרחי של שנת השמיטה וכן בצד המעשי-הלכתי של מצוות השמיטה. ארז לוזון, מעמותת "טבע עברי", הציג את השמיטה בראייה הלכתית וחברתית והסביר למשתתפים על פרויקט "שמיטה ישראלית". בהרצאתו דיבר ארז על כיווני מחשבה ודיון שונים שאפשר לקיים סביב שנת השמיטה. לאחר מכן שוחח איתנו הרב יהודה עמיחי, ממכון "התורה והארץ", על נהלי שמיטה בגינות נוי; עד מתי אפשר לשתול שתילים שונים, כיצד להכין את הקרקע לשמיטה ועוד. כמובן שלא נשכח הפן המעשי ולעת ערב יצאנו לגינה הבית ספרית על מנת להשתתף בסדנה מעשית להקמת חממית עם אמיר אלרון, במהלכה בנינו ערוגת ירק שעומדת בכל החוקים וההלכות של שנת שמיטה ובנוסף לכך הינה גם חסכונית ומקיימת! 

 

ההשתלמות הייתה מאירת עיניים, מגוונת ומעשית. שמחנו לראות את ההתעניינות הרבה וההשתתפות של הקהל שחיזקה את הקשר הקהילתי ותרמה להמשך שיתוף הידע בין כל הפעילים בנושא. ברצוננו להודות למשרד החקלאות, למשרד הדתות, לארגון הג'וינט ולעמותת טבע עברי על שיתוף הפעולה והסיוע בקיום כנס זה. 

יישר כוח! 

 

לצפייה באלבום התמונות המלא - לחצו כאן