חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

סוגרים שנה בגינות

8/07/2013

הקיץ הגיע ואיתו סיום שנת פעילות של הסטודנטים המלגאים מקמפוס ירוק ופרויקט הדירות הפתוחות – של אוניברסיטת בן גוריון בנגב. 

הסטודנטים הנפלאים אלון פרוינד, עילאי אזולאי, רועי רם, אורי רגב, יקי דוד ויובל לוצקי נפגשו עם התושבים בגינות הקהילתיות של החלה"ט לפעילות שבועית לאורך כל השנה. שתלו ירקות עונתיים, הרחיבו את הגינות, תחזקו את התשתיות הקיימות ועוד... 

אך חשוב לזכור שהגינות הקהילתיות הן לא רק מקום בו נוצר הקשר החשוב בין האדם לטבע, הן גם המקום בו נוצר קשר בין אדם לשכנו ובין אדם לסביבתו. לאורך השנה נפגשנו בגינות לארוחות ערב משותפות, הפעלות לילדים, חגיגות גדולות במועדי ישראל, קורסים והכשרות, סדנאות בישול, סדנאות פיסול סביבתי ועוד...

 

 

 

 

בגינת באר שובע, הממוקמת בחצר עמותת באר שובע המפעילה מסעדת תמחוי בעיר העתיקה ומספקת חבילות מזון לנזקקים, שתלנו ירקות קיץ והתנובה הגדולה מהגינה הקטנה הזו היא ממש הפתעה משמחת לכולנו! 

ז'קלין וניסים עמלים כל שבוע בגינה קוטפים את הירקות, מנקים ומסדרים ודואגים שהירקות יגיעו למטבח המסעדה וישירות לחבילות המזון אותם אוספים נתמכי העמותה.
הגינה פורחת ומלאת חיים והסיפוק מלקיחת חלק בפרויקט החברתי של עמותת באר שובע הינו אדיר עבור כל הנוגעים בדבר.

 

 

 

  

 

 

גינת סיגלית עברה שדרוג רציני השנה, הוקמה הגדר שמגינה על הגינה ואחריה חודשו השתילות בכל רחבי הגינה. בנוסף ממש לפני שבועות מספר סיימנו קורס פיסול סביבתי וגינת סיגלית מקושטת כיום במספר פסלים ואדניות שנבנו יחד עם התושבים והקהילה מצמיגים ממוחזרים ופסיפסים משיירי מרצפות. בקיץ אנחנו מתכננים להמשיך לעבוד קשה עם מלכה וחנן ויתר התושבים  ולבנות דק עם פרגולה, גדרות עץ, תנור אבן ועוד..

 

 

 

 

 

 

 

 

 

גינת הבית הלבן הכפילה את גודלה השנה כאשר חנכנו את חלקת מגוון המינים ואת החלקה החדשה באזור ממנו פונו גרוטאות ופסולת. עבדנו עם הפעיל המרכזי איציק ושאר התושבים וילדי המועדונים לאורך כל השנה. עמלנו בשתילות ונטיעות בחלקות החדשות,  הקמנו חומות צמיגים פורחות ויצרנו תכנון כולל של החלקות החדשות. כיום תוכלו למצוא שם מעבר למגוון הפרחים והשיחים היפים עגבניות, תירס, חצילים, מלונים ובקרוב גם יהיו לנו רימונים, אפרסקים, תות עץ, קלמנטינות ולימונים.

 

 

 

 

 

 

 

 

גינת פרפרים גם היא התרחבה וגדלה. יחד עם יוסף תמי סטניסלב ושאר התושבים חנכנו מספר חלקות חדשות והתחלנו לעבוד על פרויקט של ערוגה לכל תושב בו לכל משפחה תהיה ערוגה בו היא תגדל את הירקות המועדפים עלייה ובנוסף נעבוד כולנו יחד בחלקות המשותפות. בגינה זו פעלו ש"שינים של בינה בנוסף לסטודנטים במחציתה הראשונה ובחודשים האחרונים נוצר שיתוף פעולה פורה עם חניכי הנוער הלאומי שעובדים עם התושבים בגינה.
במהלך השנה אירחנו אירועים מבתי ספר סמוכים ופרפרים הופכת אט אט למרכז ירוק עבור מוסדות וארגונים רבים המקיפים אותה. 

 

 

 

 

מי ייתן ושנה הבאה תהיה מוצלחת ומהנה כמו שנה זו ואף יותר מכך!! 

לכל המעוניינים  להצטרף לפעילות באחת הגינות צרו קשר 

נועה שני, רכזת גינות קהילתיות, קהילה ופעילות ציבורית

 0522-775931

 

שם הגינה 

כתובת 

גינת סיגלית 

רח' סמטת קדש 26 

שכונה ד' 

גינת הבית הלבן 

רח' בר גיורא 12 

שכונה ד' 

גינת פרפרים 

רח' התלמוד 96 

שכונה ד' 

גינת באר שובע 

רח' בני אור 68 

שכונה ב'