חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

חודש לדוגמא בחוגי סיור

הקטע הבא מוקדש לקומונת רבשקה, שמורכבת מחמישה ש"ש (שנת שירות) נפלאים, נמרצים וחדורי מוטיבציה, שלא מפסיקים להפתיע בנחישותם ומסירותם.

 

חודש פברואר היה חודש גדוש עשיה, שבו לקחו חוגי הסיירות חלק בפעילויות רבות ומגוונות, בשיתוף עם מגוון גורמים בחברה, בקהילה ובציבור הרחב. בסוף השבוע הראשון של החודש נערכו מיונים מסכמים למועמדים לשנת שירות. המיונים נערכו בימים חמישי ושישי במדבר יהודה, בקרבת ערד. שני ש"ש, אופק ואוריעד, מקומונת באר שבע, נטלו בהם חלק כממיינים ובמקביל, ש"ש נוספת, יובל, טיילה עם קבוצתה בשטח שבו נערכו המיונים. בתום המיונים אופק ואוריעד הוסיפו לטייל באזור והלכו מממשית עד לדימונה, על מנת להשתתף למחרת בסיור ללא תשלום שערך אגף שמירת טבע בשיתוף קהילת באר שבע וביס"ש הר הנגב, במחאה על הכוונה להקים שכונה על גבעת הנרקיסים. במקביל לכך, יצאה ש"ש רביעית, ליאור, עם קבוצתה לטיול עצמאי במקורות הירקון וש"ש חמישית, צוף, ערכה טיול בשביל סובב באר שבע. בסוף שבוע זה ניתן מענה מלא לאחת מהמטרות המרכזיות שהצבנו לעצמנו באזור והיא, שכל המדריכים יובילו טיול עצמאי עם קבוצתם.

 

סוף השבוע שלאחר מכן, היה עמוס לא פחות. נערכו בו סיור ללא תשלום בגבעת המאגורות על שביל סובב באר שבע, קורס ארצי לחניכי שכבת ח' וקורס ארצי לחניכי שכבת ט'. מיותר לציין שבכל שלושת האירועים ובהכנות הקדחתניות לקראתם, נטלו חלק הש"ש של אזור דרום. כל שלושת האירועים הסתיימו בהצלחה רבה, מלווה בשלל פידבקים חיוביים מהמשתתפים.

 

בשבוע שלאחר מכן ערכנו טיול אזורי לכלל הקבוצות שלנו. הטיול שתוכנן להיערך באזור בית גוברין, הוסט לאזור עין עקב בעקבות מזג אויר סוער והמדריכים הצליחו להכין טיול למופת בהתראה קצרה ביותר, ובתוך כך ששתי ש"שיות ומדריכה בוגרת מהאזור גם הדריכו באותו בוקר טיול עם מל"ש נגב מערבי בבתרונות רוחמה. יש לציין שהיו אלו המדריכים שהתעקשו להוציא את הטיול במועדו ולא לדחות או לבטל אותו. בשבוע שלאחר מכן, השתתפו המדריכים בהכנות לכנס הילדים שנערך בחודש מרץ בשער הנגב, ובו הם הדריכו קבוצות לצד מדריכיהם הקבועים מהחינוך הסביבתי.

 

לסיכום,

אזור דרום התברך בחבורת מדריכים מופלאה מאין כמוה, שנושאת את פעילות האזור על כתפיים מסורות, תוך רצון מתמיד ללמוד ולהשתפר ועל כך מלוא הערכתי.

 

שניר אלמוג,

רכז אזור דרום, חוגי הסיירות.