חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

כן לאנרגיה מתחדשת. כן לשמירה על הטבע, השטחים הפתוחים והסביבה! - ועידת האנרגיה 2013

28/12/2013
הגדל

בחודש נובמבר האחרון השתתפו חברי קומונת באר שבע של חוגי סיור והרכז שניר אלמוג, בועידת אנרגיה ועסקים 2013. ועידת אנרגיה ועסקים 2013, אותה יוזמים ומארגנים חברת אקו אנרג'י וחברת תכלית הפקות, היא פורום האנרגיה השנתי המרכזי הגדול והמוביל מסוגו בישראל. הוועידה מפגישה תחת קורת גג אחת את נציגי החברות וקובעי המדיניות הבכירים בארץ ובעולם עם הקהילייה הכלכלית והעסקית למפגשים עסקיים, חברתיים ומקצועיים בנושאים המרכזיים ביותר בתחום האנרגיה ובמגמות המסתמנות לשנים הבאות בהיבטים גלובליים, סביבתיים, פיננסים וטכנולוגיים של משק האנרגיה. חברי קומונת באר שבע הוזמנו לועידה כדי להציג את עמדת החברה להגנת הטבע, בנוגע לפיתוחים חדשים של תשתיות אנרגיה מתחדשת בארץ. 

 

בישראל של היום יש מספר רב של אתגרים בתחום האנרגיה, המאיימים על הטבע, הסביבה והשטחים הפתוחים בישראל. אתגרים כמו הקמת טורבינות רוח ברחבי המדינה, המסכנות את אוכלוסיית בעלי הכנף, קידוחי נפט המסכנים את המרחב הימי, הקמת מתקני אנרגיה סולרית על שטחים פתוחים ועוד. חברי קומונת באר שבע הגיעו כדי להעביר את המסר הבא: פיתוח תשתיות אנרגיה זה דבר חשוב מאוד למשק האנרגיה והכלכלה בישראל, אך יש להתמקד באנרגיה מתחדשת, שאינה מזהמת את הסביבה. השיקולים בהקמת תשתיות אנרגיה מתחדשת חייבים לכלול את הסיכונים לטבע ולסביבה, ולכן המסר שלנו הוא: "כן לאנרגיה מתחדשת. כן לשמירה על הטבע, השטחים הפתוחים והסביבה!". 

 

לאחר שבועיים של הכנות, בכללן שיחות עם גורמים שונים מהחברה להגנת הטבע שנערכו על ידי חברי הקומונה ושניר, תחת הנחייתו של ניר פפאי ודרור בוימל, גובש נוסח למצגת ולדברים שנשאו חברי הקומונה בכנס. בדבריהם התייחסו הש"שים לאתגרים בתחום האנרגיה המתחדשת, באזור הדרום. במסגרת ההכנות לכנס, הוכנה מצגת שנערכה על ידי שניר בליווי דרור, הוכנה עמדת תצוגה שהוצבה בכנס בליווי גל, וחברי הקומונה תרגלו את הצגת הדברים. אגף השיווק צייד אותנו בציוד תצוגה שכלל גם מפות שהוכנו במיוחד לאירוע וכללו את האתגרים בתחום האנרגיה בארץ בכלל ובאזור הדרום בפרט. שתי המפות הוכנו על ידי דיקלה ממכון דש"א והודפסו על ידי אגף השיווק. ההכנות כללו גם אימון בתחום השכנוע ועמידה מול קהל על ידי שניר.  

 

התוצאות היו נהדרות, הש"שים הפגינו הצגה רהוטה ומשכנעת ביותר, והמסר היה ברור וחד ורמת ההגשה הייתה גבוהה באיכותה. קיבלנו תגובות אוהדות גם ממפיקת הכנס, הגברת דבורה דריליך. מעבר להזדמנות שניתנה לנו להציג את עמדות החברה להגנת הטבע בכנס מרכזי וחשוב בתחום האנרגיה, ולעצם הנראות בכנס, החוויה הזו הייתה מעצימה ביותר עבור הש"שים, התנסות משמעותית ובצידה חווית הצלחה. ברצוננו להודות לכל מי שעשה במלאכה וסייע בידנו להצלחת ההופעה בכנס. לעמית מור שסיפק את ההזדמנות והמוטיבציה, לניר שפירגן, שחיבר והניע תהליכים, לגילי שתמך ועודד, לדרור שליווה מקצועית והקפיד שנהיה חדים ומדויקים, לגל שסיפקה את המעטפת השיווקית וללאה שדאגה להוציא אותה אל הפועל. לאברהם, שי, דן ונועה שתרמו מידיעותיהם המקצועיות, לאייל שבא לראות ולתמוך, לאודליה ולשמרית שתמכו ודאגו גם לפרסם. מעל הכל, תודה לקומונת באר שבע על מסירותם המופלאה. 

 

כתבו: אופק מור ושניר אלמוג.