חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

כנס ילדים שותפים לסביבה ה-3 ביער פלוגות [1.5.2012]

1/05/2012

כנס הילדים השנתי של תוכנית החינוך הסביבתי,
התקיים ביום ג', ט' באייר תשע"ב, ביער פלוגות. הכינוס עסק השנה בנושא של צריכה מקיימת למען השמירה על הבריאות ובו השתתפות כ-700 נציגים מבתי הספר היסודיים מקרית גת, לכיש ושפיר.
כהכנה לכנס השנתי נכתב תהליך חינוכי משותף לשני הארגונים העוסק בצריכה מקיימת לשמירה על הבריאות והועבר על ידי מורות ומדריכי התוכנית. כתוצר למידה הכינו התלמידים המשתתפים כרזות שהוצגו בכינוס הקוראות לשמירה על צריכה מקיימת לשמירה על הבריאות והציגו פרויקטים שערכו בבתי הספר השונים במטרה להעלות את המודעות. 
ביום הכינוס השתתפו התלמידים והמלווים בפעילויות שונות ביער ביניהן ספורט אתגרי, טיבוע ציפורים, התנסות בחפירה ארכיאולוגית בבית יוצר קדום על גדת נחל לכיש, למדו על היער בתחנות הקק"ל ואף הכינו מתנות מן הטבע בצריכה נבונה. באירוע השתתפו גם חברי ועדת ההיגוי האמריקאית והישראלית של השותפות והפדרציה היהודית של שיקאגו אשר סיירו באזור ולמדו להכיר את הפעילות.
ברצוננו להודות לכל השותפים במלאכה: לחברינו במעבר לים, אנשי הפדרציה, לאנשי השותפות ולמנהלי מחלקות החינוך ברשויות קרית גת,שפיר ולכיש על התמיכה וההכוונה לאורך כל הפעילות לקראת יום כינוס, לקק"ל, רשות העתיקות על השותפות הפורייה בכנס, לצוותי ההוראה, צוות ההדרכה וכמובן לתלמידים.  
 

נתראה בשנה הבאה!
ורד גולן - החברה להגנת הטבע, קהילת באר-שבע והסביבה
לימור יצחק - תוכנית קרב