חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי
 

פרויקט מרחבים אקולוגים מגיע לסיומו...

8/01/2017

פרויקט מרחבים אקולוגיים פעל בבתי הספר בשיתוף ובעידוד עיריית באר שבע והמשרד להגנת הסביבה במטרה להקים מרחבים ירוקים פתוחים ואקולוגיים במגוון בתי ספר ברחבי העיר . 

 

במסגרת פרויקט זה הוצעו למנהלי בתי הספר מגוון סוגי מתחמים אקולוגיים להקמה בשטח בית הספר ובהם: ערוגות תבלין, מתחמים לזימון ציפורים, מתקני קינון לציפורים, בוסתן עצי פרי וערוגות ירקות.

כל בית ספר בחר על פי צרכיו ואכן בעזרת אנשי מקצוע הוקמו מתחמים יפיפיים מכל הסוגים בחצרות בתי הספר.

מתחמים אלו צבעו והעשירו את המרחב הבית ספרי ויצרו זיקה גדולה יותר בין התלמידים לשטחים הפתוחים הקיימים בבית הספר.

 

נוסף על כך שטחים אלו מעניקים גם לצוות המורים מרחבי למידה חוץ כיתתים ואמצעים לימודיים בהם ניתן עשות שימוש נוסף עם התלמידים .

בנוסף,נעשתה גם פעילות פדגוגית בכל אחד מבתי הספר במסגרתה שמונה כיתות מכל בית ספר קיבלו שיעור העוסק במגוון הביולוגי הקיים והחשיבות בשמירה על איזונו.

פעילות זו נערכה מחוץ לכיתות, במטרה לחבר את התלמידים אל המרחב החדש שהוקם בבית הספר. לאחר מפגש זה נערך יום שיא עבור הכיתות המשתתפות, בו הכינו התלמידים בין היתר שקיות ריח המכילות צמחי תבלין שונים הגדלים בשטח בית הספר ושיחקו משחק לוח בנושא.

 

צוות המורים קיבל גם הוא טעימה מההתנסות החוץ כיתתית וכל סגלי בתי הספר המשתתפים בפרויקט קבלו הנחיית מורים בהובלת מדריכים מקצועיים של החברה להגנת הטבע.

במסגרת הנחייה זו למדו המורים על המשמעות וההזדמנות הקיימת בלמידה מחוץ לכותלי הכיתה ואף יוצאו החוצה אל המרחב האקולוגי וערכו בו חקר קבוצתי.

מטרת פעילות זו היא כדי לייצר חיבור עבור המורים הן ברמה האישית והן ברמה המקצועית כדי להעלות את המודעות לאפשרויות השימוש במרחב הקיים באזור בית הספר.

 

הפרוייקט מסתיים בימים אלו ואנו תקווה כי בתי הספר ישכילו לשמור ולטפח את המרחב ולהשתמש בו לרווחת התלמידים ואנשי הצוות.

 מפגש תלמידים במסגרת הפרויקט
 אחד מתוצרי הפרויקט- קיר ירוק