חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

עיר אדומה, בזים אדומים ומה שבינהם

תלמידי בית הספר "יפה נוף" בבאר שבע, לומדים להכיר ולשמור על הבזים האדומים
עיר אדומה, בזים אדומים ומה שבינהם

 

בימים אלו התחילה זו השנה השנייה, פעילות חינוכית להיכרות עם הבזים האדומים. הפעילות מתקיימת  בבית ספר "יפה נוף" וכנראה שאף תורחב לתיכון החדש שבשכונת רמות בבאר שבע.

הבז האדום הוא עוף דורס נודד, האוכלוסייה המקננת מגיעה לארץ במהלך חודש פברואר ועוזבת בחודש יולי. בעבר היה הבז האדום הדורס הנפוץ בארץ, אך כיום הוא נדיר למדי ונעשים מאמצים להגן עליו ולעודד את התרבותו.  התברר כי מספר זוגות של בזים החלו מקננים בשנים האחרונות במרפסות הבתים, במזרח שכונת רמות. לאור כך הוחלט בסיוע קרן דוכיפת ומרכז הצפרות של החברה להגנת הטבע, על פרויקט שמטרתו לעודד את הקינון של הבזים בשכונה ולהעלות את המודעות לנושא בקרב תושבי השכונה.

במסגרת הפרויקט תתקיים תכנית שנתית בבית הספר ובמהלכה התלמידים יצאו לסיורי תצפית על הבזים  ויחשפו לעולמם המופלא של הציפורים בדגש על הבז האדום והקשר שלו אל תושבי שכונת רמות .

בנוסף, אנו פועלים גם בתוך הקהילה ומשתפים את התושבים בשמירה על הבזים. במהלך החודשים הקרובים נציב תיבות קינון על מרפסות וגגות תושבים אשר גרים במעטפת השכונה הנושקת לשטח הפתוח ונוכל נעקוב אחר הקינון . תושבים המעוניינים בהתקנת תיבות קינון מוזמנים לפנות למייל

 

את הפעילות ילוו צפרים מומחים מטעם החברה להגנת הטבע ובהם מידד גורן, מנהל מרכז צפרות רמת נגב ועודד עובדיה, וכן חן ואריאל, מדריכי חינוך סביבתי בקהילת החברה להגנת הטבע בעיר. הפעילות משתלבת בקידום וחשיפת נושא הצפרות, כהמשך לסקר הטבע העירוני שנערך בעיר והרצון להרחיב ידע הכרות ואחריות של התושבים  לעולמם המופלא של הציפורים.

אנו מקווים לראות עוד ועוד בזים מקננים אצלנו בשכונה ומזמינים אתכם להצטרף אלינו בהפצת הבשורה.