חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

הפאנל הכי ירוק בעיר- סיכום

7/01/2013
  

בירושלים, התושבים רוצים עיר ירוקה ומקיימת.
את זה הוכיחו מעל 150 תושבים, מכל הגוונים, צעירים אכפתיים ,נוער , פעילי גינות קהילתיות, תושבים מהשכונות הסמוכות (בקעה, גוננים, קטמון וקטמונים, רחביה, נחלאות ועוד) ואנשים שעתיד העיר חשובה להם, שנאספו ביום רביעי האחרון, ה- 2.10.3, בשעה 18:00 בגינה הקהילתית שבמוזיאון הטבע, על מנת לשמוע את עמדת המועמדים למועצת העיר בנושאים הירוקים.
 

יוזמת ארגון הפאנל היו מנת חלקם של החברה להגנת הטבע , מנהל קהילתי גינות עיר , ובאירוח מכובד שלהם, ותושבים פעילים נוספים.  

בין 9 הרשימות הרצות למועצת העיר , נטלו חלק בפאנל נציגים מ-7 רשימות. הנציגים ייצגו את הרשימות הבאות: ירושלים תצליח בראשות ניר הרקת , ירושלמים בראשות רחל עזריה , אומץ לב בראשות נעמי צור , הליכוד ביתינו בראשות משה ליאו, מרצ עבודה בראשות פפה אללו , התעוררות בראשות עופר ברקוביץ וירושלים מאוחדת בראשות אריה קינג.  

את הפאנל הנחה בתושייתו הרבה העיתונאי אביב לביא . השאלות נשאלו בשלושה סבבים ונתפרו במיוחד לכל מועמד/ת. בין הנושאים שעלו היו : נושא התחבורה בעיר ותחבורה מקיימת בפרט ( תופעות לוואי של הרכבת הקלה , המשך בניית התוואי שלה ואיך זה יפגע בתחבורה הקיימת כבר בעיר ו/או ישפר אותה , זיהום אוויר חריג בכביש ראשי אגריפס בעיר) נושא השטחים הפתוחים בעיר ובאיומים עליהם ( החייאת תכנית ספדי , מצפה נפתוח , מה המדיניות של המועמדים בנוגע לשימור מול בינוי ) , שימור ופיתוח הגינות הקהילתיות ועוד.  

בסיום הפאנל , הגיעה תורם של התושבים הרבים שגדשו את הגינה הקהילתית לשאול את המועמדים את עמדתם בנושאים שונים אשר עומדים בעינם . הסערות רגשו כאשר התושבים דרשו כי הבטחות שמועמדים אשר כבר מכהנים בקדנציה הנוכחית בתפקידים במועצת העיר , אינם מתמלאות. המועמדים מצידם הבטיחו כי הם אכן קיימו הבטחות ( בעיקר בכל הנוגע למיגור האשפה בעיר , ולפיתוח גינות קהילתיות אשר בחלק מהגינות מאוד מואץ ובחלק אחר של הגינות יש איום ממשי על המשך קיומן)  , וימשיכו לפעול למען שמירת הסביבה בעיר לרבות , אכיפה מוגברת על כריתת עצים מיותרת. המועמדים אף ציינו לשבח את חלקה של החברה להגנת הטבע בשמירה והגנה פעילה על הסביבה בעיר ובקידום מדיניות בשיתוף העירייה לשמירה אקולוגית כלל עירונית.  

הערב הסתיים קרוב לשעה 21:00 , והוכתר כהצלחה. הנוכחות המרשימה של הקהל והגעת נציגים מרוב הרשימות הוכיחה כי כולם רוצים ירושלים ירוקה יותר ומקיימת יותר. כעת נותר רק לקוות כי ההבטחות שהובטחו במעמד הפאנל אכן יכובדו וחמש השנים הקרובות יוקדשו לקידום העיר כעיר בירה מקיימת למען עתידה.  

.