חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

המושב הסביבתי הגדול של ירושלים

לסיכום תקופה זו של פעילויות ציבוריות רבות וחשובות, נקנח בדיווח על המושב הסביבתי הציבורי הגדול בהנחיית העיתונאי גיא קוטב ,שנערך בערב יום ד' , 3 באוקטובר בבית לוי אשכול, אליו הוזמנו המועמדים לראשות עירית ירושלים והציבור הרחב. המושב התקיים ביוזמת קהילת החברה להגנת הטבע בירושלים, בשיתוף עם ארגוני סביבה ותחבורה נוספים.

במושב השתתפו זאב אלקין, משה ליאון ועופר ברקוביץ'. בראשית הערב ניתנה לכל מועמד ההזדמנות לשתף את הקהל ב"אני מאמין" הסביבתי שלו, ולאחר מכן נשאלו המועמדים שאלות מטעם הארגונים והקהל.

סוגיות רבות עלו על סדר היום: שמירה על הרי ירושלים מפני תכניות הבניה המאיימות עליהם, התחדשות עירונית, תחבורה ציבורית, גורלם של עצים עתיקים בעיר, שמירת אגנים היסטוריים בעיר – אגן העיר העתיקה ועין כרם, ועוד.

אמנם שלושת המועמדים הסכימו עם חשיבות השמירה על הטבע בעיר ובסביבתה באופן עקרוני, אך לצערנו העמדה שהציגו בנושא תכנית הבניה ברכס לבן, המקודמת בימים אלה, לא שוללת את קידום התכנית.

מעבר לפגיעה האנושה במעיינות, בערכי הטבע, ביצירת תחרות בלתי אפשרית בין שכונות ותיקות המשוועות להתחדשות לבין השכונה החדשה שעלות בנייתה פי  4  מבניה בתוך העיר, משמעות הבנייה ברכס לבן היא גם סלילת כביש הטבעת המערבי ויחד עימו הרס כל הרי ירושלים, ובזה אנחנו נילחם עד חורמה. החברה להגנת הטבע תמשיך ותפעל לשמירת הרי ירושלים והשטחים הפתוחים שמסביב לה ולקידום תכניות בנייה בגבולות העיר.

מוזמנים גם לראות הסרט שצילם ראובן הרמתי, ממתנדבי הטלוויזיה הקהילתית, בערב המושב. 
https://youtu.be/vZOXA2MKdiU