חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

כנס החברה להגנת הטבע בחיפה לקראת הבחירות לרשות המקומית

11/10/2013

ביום רביעי, 9 באוקטובר 2013, התקיים בתיאטרון חיפה האירוע "חיפאים מצביעים על מה שחשוב"- אירוע פתוח לציבור לקראת הבחירות המוניציפאליות הקרבות. כמאה ושבעים איש ואישה השתתפו בחגיגה של דמוקרטיה וסביבה. האירוע הפגיש את נציגי הסיעות המתמודדות למועצת העיר והמועמדים לראשות העיר (פרט לאחד) עם ציבור עירני ומעורב. האירוע כלל שיח פתוח בין הציבור והמועמדים השונים ולאחריו פאנל מועמדים בנושאי טבע עירוני וסביבה.


בחלקו הפתוח של הערב, שנמשך כשעה, הוצבו דוכני הרשימות השונות כשלידם נציגי הרשימות. כך התאפשר לקהל אשר הגיע להסתובב בין הדוכנים, לדבר עם המועמדים ולשאול שאלות. כמו כן, הוצב קלפי גדול ופתקים עליהם רשמו התושבים שאלות למועמדים למועצת העיר. הנושאים המרכזיים שעלו מן השאלות מפורטים ב מצגת הסיכום המצורפת כאן .

 

את החלק השני, בהנחייתה הנחושה של העיתונאית אורית קרזבאום, פתחה אלה אלכסנדרי, מנהלת קהילת חיפה של החברה להגנת הטבע, שהציגה את התפיסה של העיר המקיימת כפי שמקדמת החברה להגנת הטבע. בפאנל השתתפו 14 נציגים מהרשימות הרצות, מהם ששה מהמתמודדים על ראשות העיר וחמישה נציגים נוספים הרצים בראש רשימות למועצת העיר. יש לציין, כי בעיר מורכבת כחיפה (בה מתמודדות לא פחות מ- 22 רשימות שונות) אין הדבר מובן מאליו כלל.

 

 

קטעים נבחרים מן הפאנל. צילום ועריכה: איתי בן טל

                                    
השתתפו בפאנל: חיים בחיפה - עינת קליש-רותם (1) מהפך - בראשות בורובסקי - יעקב בורובסקי (1) תקווה לחיפה - זאב סילס (1) הירוקים של חיפה - שמואל גלבהרט (1) חיפה חדשה - איתי גלבוע (1) די - דמוקרטיה ישירה - שלמה גלבוע (1) מר"צ - שירה שגיא (1) חד"ש - אורי וולטמן (3) העבודה - גיא פדה (3) יש עתיד - צעירי חיפה - הדס סגל (4) הבית היהודי - גלית עמיהוד (3) קול השכונות - עומר טיאצאו (1) כולנו חיפאים - עודד סושרד (1) נץ- ניסים נחמני (1).
 
קהילת חיפה של החברה להגנת הטבע קוראת להסתכלות רחבה הקושרת בין מרכיבי העיר - חברה, כלכלה וסביבה. רק שילוב שלושת הגורמים הללו מבטיח עיר בריאה. זכתה חיפה ויש בה שפע של טבע עירוני, מגוון נופים, נחל חי זורם בתחומה, ואדיות ירוקים, חורש, וחופים מהיפים בארץ. כל אלה יכולים וחייבים להיות בסיס ליתרון כלכלי, חברתי, מקורות פרנסה ובסיס לקהילתיות פורחת. חובה על נבחרי הציבור לפעול לקידום התשתית הזו ולמימוש יתרונותיה. קהילת חיפה תעבוד עם כל גורם שייבחר ומצפה שכולם יקדישו זמן, מחשבה ומעשה לנושאים אשר עלו בכנס.

 

לקראת האירוע חולקו למועמדים ולנציגי הסיעות שאלונים על עמדותיהם בנושאי סביבה. ארבעה נציגים בחרו להשיב על השאלון, ותשובותיהם  מובאות כאן כלשונן.

 

   
   

 

 

  חיפה מצביעה על מה שחשוב: סיכום בתמונות של המפגש, 9.10.13