חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

מה חדש בסיירות - נובמבר 2017

סיור סוכות בעמק האלה. צילום: מתן לאור

 

כבכל שנה, יצאנו לטיול סוכות של חוגי הסיירות, וגם השנה הגשם הפתיע אותנו. הפעם פגשנו אותו בשביליו ההיסטוריים והבוציים של עמק האלה. הגשם חס עלינו ונתן לנו לישון במנוחה, אבל עזר לנו להתעורר במטר מרענן לעת בוקר. השמש יצאה והלכנו קצת בשלוה, אבל די מהר הגשם שב לשחק איתנו, ובנו, קצת. מטחים אקראיים שהרטיבו אותנו כליל בהולכנו בדרך ממצפה משואה לתל עזקה, ובדיוק כשעמדנו להרגיש יבשים שבו והופיעו. אבל היינו אמיצים והמשכנו ללכת ואפילו לרקוד, לחפש חרסים ולחבר הצגות להורים, שחיכו בחשש לתחזית אבל לשמחתנו הגיעו לפיקניק ואירוע פתיחת שנה למרגלות תל עזקה. כנראה שגם העננים התרגשו מהאירוע, והשאירו את הצלחות שלנו יבשות ואת האוכל שהביאו ההורים טעים ומפנק.

במהלך הטיול הספקנו להכיר את מבנה ארבעת העמקים, את מקומה של השפלה וייחודה, להיתקל בחרסים ובבתי כנסת, לשחזר את עלילות שמשון וקרב דוד וגלית, ולסעור מהרפתקאות מרד בר כוכבא – תוך התנסות בזחילה במערות המסתור בעצמינו בחרבת מדרס. חזרנו הביתה בוציים ומרוצים, ועינינו כבר נשואות אל הטיול החורפי הבא.


כבר החודש נצא לטיול חורפי, אבל הפעם לאזור שבו הגשם כנראה יתעצל לרדוף אחרינו – נטייל בנחל חווארים, ונעלה ביתדות ובסולמות לעבר עבדת ועתיקותיה המרשימות. גם טיול חנוכה כבר נראה באופק, וגם בו נשוב אל המדבר הקורא לנו בחורף. החודש נצא גם לטיול קרוב לבית וקרוב ללב – טיול שלא חל בשבת לציבור הדתי, באזור מקורות הירקון – מתל קנה למבצר אנטיפטרוס. חוץ מכל אלה, נשתתף בשתילות החורף בתל אביב, להשבת מינים לבתי הגידול, ולהשבת החיבור בינינו לבין הטבע והעיר גם יחד. נשתתף בשתילה בגבעת קוזלובסקי ב-1.12, ובשתילה בראש ציפור ב-2.12. אירועים אלה פתוחים לציבור הרחב ואנחנו שמחים במפגש עם כל תושבי הסביבה שנהנים לסייר ולחדש את פני השטחים האהובים שלנו.