חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

סיכום טיולי חנוכה

בחנוכה האחרון, כבכל חנוכה, יצאנו אנו חוגי הסיירות של החברה להגנת הטבע למחנה חנוכה. המדבר הוא יעד הטיולים המבוקש ביותר בעונה זו, אבל הפעם בחרנו להדרים רחוק במיוחד: נסענו ארוכות (כמעט) עד לאילת כדי לטייל באחד האתרים היותר מיוחדים בארצנו הקטנה- תמנע! ככה אנחנו סיירים, מחפשים עוד ועוד מקומות חדשים ומרתקים לסייר בהם. 

כשנכנסנו לבקעת תמנע, לא יכולנו שלא לראות את הדמיון בין המקום לבין מאדים (לפחות כמו בסרטים...)- האדמה והאבנים צבועים אדום! אדום הוא הצבע השולט באזור, בגלל הרכבם המינרלי של הסלעים, אבל לא רק אדום היה שם, גם גוונים שונים צהוב וירוק ושחור. זהו ללא ספק מראה מרהיב המייחד את אזור זה ומצדיק את הנסיעה הארוכה עד אליו. 

כשטיילנו ביום ראינו את עמודי שלמה הידועים (גילינו שהמלך שלמה בכלל לא היה שם!) והתרשמנו מגודלם אשר השאיר בנו רושם עז. בדרכנו נתקלנו גם במוקדי עניין מרכזיים באתר: הפטרייה, מקדש האלה חתחור, קשתות ואפילו זחלנו במכרות הנחושת העתיקים כאילו היינו בעצמנו כורים מצריים קדמונים! 

בלילות הקרים (שהיו באמת קרים) הדלקנו מדורות כמיטב מסורת הסיירים ובישלנו את ארוחת הערב של עצמנו. מחנוכה לא יכולנו להתעלם כמובן: הדלקנו נרות חנוכה, שרנו שירים וספגנו את רוח החג, גם כשהיינו כל כך רחוקים מהבית והמשפחה. נהנו מאוד להיות עצמאיים ולטייל בטבע, לראות בעלי חיים וצמחים וללמוד עוד קצת על ארצנו היפה.