חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

הסיסקר - סקר הסיסים הגדול של תל אביב

יומו השישי של ה"סיסקר" - "סקר הסיסים הגדול של תל אביב", שנערך אתמול, החל ביציאה רגלית ממתחם גני שרונה וזאת מאחר והמתחמים שנבחרו לתצפיות החלו מרחוב איבן גבירול ומערבה אל לב האזורים המאופיינים בבניינים ישנים בעלי חלונות עם תריסי גלילה בסגנון הישן האהודים מאוד על הסיסים. 

ואכן, מסיכום תוצאות התצפיות עולה תוצאה נאה של 1,960 פרטים. 

סה"כ סיסים שנצפו עד כה ברחבי תל אביב-יפו, כולל באזורי רמת אביב : 7,560 פרטים. 

 

מעבר לקבוצות חיילי הקריה המצורפים אלינו באופן קבוע ל"סיסקר" הנכלל במסגרת פרויקט "מחזירים את הסיסים לקריה ולשרונה" של "צבא ההגנה לטבע" ולהשתתפותה הקבועה של רס"ן תפארה טירי, זכינו אתמול לחיזוק חיובי ענקי ממפקד בסיס הקריה שהופיע בתחילת התדריך ולקח גם חלק פעיל בסיור. 

 

בנוסף, זכינו לעוד כוח חיזוק, צעיר ורענן של קבוצת תלמידים שוחרי סיסים מ"בית הספר לטבע סביבה וחברה" שהצטרפו אלינו מונהגיפ ע"י מורתם טלי והפגינו ידע ובקיאות מדהימים. 

 

לקינוח היום, ומייד עם סיומו של הסקר, קיבלתי הודעת SMS מיובל דקס, מנהל מרכז הצפרות של החברה להגנת הטבע בתל אביב, שדיווח לי כי צוות הפאב "פיקוק" שברחוב מרמורק, מצא סיס ושומר עליו עד שיפונה.   

הגעתי מייד עם קנועי שהפך כבר ל"סיסבולנס" (יש לי "קיט חילוץ" קבוע בקטנוע) הסיס הצעיר נראה כבן 3.5 שבועות ובמצב טוב. סבירות גבוהה שנפלט מקן קטן שבבניין מעבר לרחוב. אספתי אותו במהרה ובתיאום מוקדם העברתי אותו לידיו האמונות של המטפל הראשי של בית החולים לחיות בר שבספארי. אחרי שעה קלה הוא כבר אכל ברעבתנות רבה מידיו ונראה כי בעוד כשבועים/שלושה ימריא לו לטיסת הבכורה ויצטרף לחבריו. 

 

נותר עוד יום אחד בלבד לסקר – יום א' הקרוב. 

אודה לכל אלה שנרשמו מראש לעדכן אותי לעניין הגעתם ו/או אי הגעתם מבעוד מועד. בכתובת hahn@bezeqint.net

 

מצ"ב מעט תמונות מאתמול ממצלמת האנדרואיד שלי. 

 

אשמח לקבל צילומים מכל מי שצילם אתמול. 

 

 

יום נהדר. 

תודה ולהתראות, 

אמנון האן