חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

פעולות שמירת טבע בבתי הספר בחיפה

24/05/2012
תלמידי בית הספר רבין מנקים את חוף הים מצמח הטיונית

זהירות פולשים

במסגרת פעילות החברה להגנת הטבע בנושא מיגור מינים פולשים, התקיים תהליך חינוכי בבית הספר "רבין" בקרית ים. כחלק מתהליך הלמידה יצאו שבע כיתות ח' לחוף הצפוני בעיר, במטרה לנקות את השטח ממין צמח פולש בשם "טיונית החולות", המהווה סכנה למערכת האקולוגית החופית המקומית.

למשימה נרתמו תלמידי בית הספר, מורי בית הספר ונציג מחלקת החינוך של איגוד ערים מפרץ חיפה לאיכות הסביבה. את המשימה הקשה והמאתגרת של עקירת טיונית החולות הובילו צוות ההדרכה ומתנדבי שנת השירות של החברה להגנת הטבע.

אוצרות הנחל

במסגרת תוכנית חינוכית בשיתוף רשות נחל קישון ואיגוד ערים למפרץ חיפה השתתפו חמש כיתות בחטיבת ביניים. הכרות עם הנחל ואוצרותיו, עידוד מעורבות ציבורית בשיקום הנחל, ניטור מי הנחל, בניית מערך הדרכה  ופינוי פסולת הם רק חלק ממרכיבי התוכנית.
לקראת חג השבועות ייערך בבית הספר "אורט דפנה" בקרית ביאליק הפנינג קהילתי בדגש "ירוק", במסגרתו יציג בית הספר לציבור הרחב את פעילותו הסביבתית, וייערכו סיורים מודרכים לציבור על ידי התלמידים.

החברה להגנת הטבע נכנסת לפעילות חינוכית בעוספייה

בית הספר "יסודי א" בישוב עוספייה, המוסמך כבית ספר "ירוק", התגייס להרחבת פעילות תלמידיו בדגש סביבתי-קהילתי.
בתוכנית מותאמת שנבנתה יחד עם המערכת החינוך המקומית הוחלט בין היתר על אימוץ חצר הספרייה המוזנחת והקמת גינה קהילתית במקום, כמו גם על הגדרת מסלולי סיור בסביבה הקרובה. לאחר למידה חוויתית יתקיימו גם ארועים קהילתיים כמו שולחנות עגולים להורי התלמידים, שעת סיפור ועוד.

שיהיה בהצלחה!

נעמי קן לי-כרמי
רכזת חינוך סביבתי
קהילת חיפה של החברה להגנת הטבע