חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

חגיגות ט"ו בשבט בנחל לוטם בחיפה

11/02/2015
 

חגיגת ט"ו בשבט בוואדי לוטם משכה אליה כאלף משתתפים בשבת 7.2.2015. המשתתפים נהנו מהדרכה בכעשר תחנות הסברה ויצירה שונות בגן אופירה נבון ובמסלול עצמו.
החגיגה נערכה זו השנה השניה כשיתוף פעולה של קהילת חיפה של החברה להגנת הטבע ומתנ"ס ליאו באק. הצטרפו גם אגף התרבות בעיריית חיפה, שבט מגשים של הצופים ועמותת ירוק בלב. המטיילים הגיעו מכל שכונות העיר ומחוצה לה, אך בעיקר משכונות מערב העיר הסמוכות, אשר ואדי לוטם מהווה עבורם ריאה ירוקה - שמאפשרת טיול, הנאה והיכרות עם הטבע ממש ליד הבית.

 

 


טקס ט"ו בשבט בגן אופירה

ההפעלות באירוע תוכננו והועברו על-ידי מתנדבי שנת השירות וחניכים בחוגי הסיור של החלה"ט, מתנדבי שנת השירות ותלמידים מתנדבים במתנ"ס ליאו באק,  וחניכי הצופים. הן כללו: טקס ט"ו בשבט, הדרכות על הצמחים ובעלי החיים בטבע העירוני, תחנות יצירה ברוח החג (שתילה והכנת עציצים מבקבוקים ממוחזרים, הכנת כתר פרחים, משקפות צבעוניות ושקיות ריח מהטבע), בינגו צמחים ועוד.
העיבו על האירוע שאריות של דליפת ביוב בחלקו העליו של הוואדי, שמנעו מהטיילים ללכת את המסלול במלואו. המשתתפים התרעמו על הליכלוך בואדי ועל הביוב ותהו על מקומה של עיריית חיפה בתחזוקת הואדיות. 

 אלה אלכסנדרי, מנהלת החברה להגנת הטבע בחיפה: "זו השנה השנייה לחגיגות בשכונות המערביות ואנחנו שמחים לראות את התושבים מגיעים בשלל שפות ומנהגים. התרגשנו לשמוע את תגובותיהם במהלך המסלול על היופי של הטבע והעובדה שהוא ממש בלב העיר. הצטערנו על הביוב שמנע מאיתנו את מלוא המסלול. אנו קוראים לעיריית חיפה לתחזק באופן אקטיבי את הואדיות בעיר ולתמוך באופן משמעותי בפעילויות המנגישות את הטבע העירוני לתושבים. נמשיך ונפעל להשגת מטרות אלה".
יואב יגול, מנהל מתנ"ס ליאו באק: "מרגש היה לראות את כמות האנשים המדהימה שנהנתה מפעילות איכותית בטבע שמח ששיתוף הפעולה בין הארגונים הופך ארוע משמעותי זה למסורת."
 


הדרכת איומים על הטבע העירוני

 


סיפור לט"ו בשבט בליווי נגינת יוקליילי

 


הדרכה על צמחיית החורש הים-תיכוני

 

 

 

 


הסבר בכניסה למסלול

 


מכינים פיתות של סאג'