חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

פעילי ותיקים בסביבה במגדל העמק- הכירו את העשייה שלהם!

19/12/2016

פעילי ותיקים בסביבה במגדל העמק יצאו לדרך!


"ותיקים בסביבה" הינו מיזם ארצי של המשרד להגנת הסביבה וג'וינט ישראל אשל המופעל על ידי החברה להגנת הטבע בחמישה יישובים בארץ, בשיתוף הרשויות המקומיות.


במהלך שנת 2016 התקיימה פעילות במגדל העמק, בה צמחה קבוצת פעילים מהעיר ויישובים בסביבה. המשתתפים עברו קורס הכשרה מעמיק בנושאי טבע, קיימות וסביבה. בין היתר הם נחשפו לסוגיות סביבתיות אזוריות ומקומיות, יצאו לסיורים, התנסו בעצמם בבנייה בשימוש חוזר, שמעו ולמדו מפעילי סביבה מקומיים וארציים, ועוד. לאחר ההכשרה הקבוצה יצאה לפעולה עם שני פרויקטים מרכזיים לטובת שיפור איכות החיים בעיר:


1. הובלת קמפיין בקהילה למען שמירה על הניקיון, במסגרת תכנית "עיר נקייה ומקיימת".


הפעילות מתבצעת בשיתוף תלמידי תיכון במגדל העמק ומתרחשת במספר אתרים נבחרים בעיר, במהלכה מתקיים שיח בין הפעילים לתושבים על חשיבות השמירה על הניקיון ולקיחת אחריות של התושב על סביבתו.
המטרה היא לייצר שינוי בשיח הציבורי ושינוי התנהגותי אשר גורם לתושבים להרגיש שייכות וגאווה ולקחת אחריות משותפת על המרחב הציבורי.
הפעילים משמשים מודל לחיקוי ומהווים חוד החנית של תכנית "עיר נקייה ומקיימת". מגובים בקמפיין עירוני ושיתוף פעולה של העירייה, הם יביאו לשינוי המיוחל!

 

2. אימוץ אתר טבע עירוני- הפארק הארכיאולוגי במגדל העמק, שדרוגו והנגשתו לקהילה.

 

בשיטוט בין עצי החורש, הפריחות העונתיות במקום וציוץ הציפורים, מתגלה פנינת טבע חבויה מלאת היסטוריה, אך רבים פוסחים עליה ואחרים אינם מודעים לקיומה.
במטרה למשוך את תושבי העיר להכיר את פנינת הטבע הקרובה לביתהם לקחו על עצמם פעילי ותיקים בסביבה את אימוץ הפארק, שדרוגו והנגשתו לקהילה, ופועלים לכך שכל תושב יוכל ליהנות ממנו וישמש כמקום למפגש, לטיול, למרגוע, ללמידה וחינוך.

 

 

ב- 21/12/16 התקיים כנס ארצי וחגיגי לסיכום שנת הפעילות.

על הכנס אפשר לקרוא כאן :

https://www.teva.org.il/?categoryid=1714&articleid=23859

 

כנס "ותיקים בסביבה", צילמה ספיר דימנט

תמונה: ספיר דימנט