חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

מתחילים היום לשמור על המחר- החינוך הסביבתי צובר תאוצה!

21/11/2017

צילום: עדי לייסטבשעה טובה ומוצלחת גם השנה בתאריך 12.11.17 יצאה לפועל תוכנית הגנים מתחילים היום לשמור על המחר בשיתוף עם עיריית חיפה ובמימונה, אך השנה הכפלנו את כמות הגנים מעשרים שהיו כפיילוט בשנה שעברה לארבעים!
הגיל הרך הוא גיל קריטי לחיבור ילדים לטבע, ולהפיכתו למקום אשר מעורר פליאה, אהבה, סקרנות, יצירתיות וכבוד. זו דרך טבעית ללמידה וטיפוח כישורי חיים.
תכנית החינוך הסביבתי בגני הילדים עושה את כל אלו. המדריכים נותנים יד לילדים ומאפשרים להם לצאת להם לטבע המצוי בחצר הגן, לפתח אותו ולגלות אותו.
פרוייקט חשוב נוסף שהתחיל את דרכו במסגרת הקול קורא של המשרד להגנת הסביבה בשיתוף עם עיריית קריית ביאליק אשר מתבצע בקרב עשרה בתי ספר תחת הכותרת סביבה בריאה.
כולנו רוצים לנשום אוויר נקי, לשתות מים שאינם מזוהמים, להרחיק מפגעי קרינה, לראות נופים וריאות ירוקות ולקיים אורח חיים בריא ובטוח. חלק מהמטרדים והמפגעים אינם בשליטתנו הישירה ונראה שאין ביכולתנו להשפיע עליהם אך לבטח נוכל לשנות באורח החיים ובהרגלים על מנת להשפיע על בריאותנו וגם לפעול למען סביבה בריאה יותר.
כדי להסיר את האיומים על הסביבה, צריך לפתח מודעות לנושא, להעניק ידע וכלים ולעודד אקטיביזם משמעותי ויומיומי למען איכות חיים בריאה ומקיימת יותר עבור כולנו.
ככל שנדע יותר נוכל להיות חלק מהתהליך וככל שנגלה אחריות, נקבל החלטות לטובת הבריאות והסביבה – כך נוכל להגדיל את ההשפעה ואת השינוי.
אזרחות פעילה לשמירה על הסביבה חייבת להיות נחלת כולנו, היות ואנו כולנו שותפים לבית אחד- כדור הארץ,  ולו אין תחליף.

אי לכך בשיתוף עם הנהלת בתי הספר ומורה מלווה אנו מקימים בכל בית ספר מועוצה ירוקה בית ספרית שממנה יהיו נציגים שבונים מעוצה עירונית אחת אשר לאחר קבלת הידע והכלים יפעלו למען סביבה בריאה בקרית ביאליק.