חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

משמר המועצה מגיע למודיעין

קהילת החברה להגנת הטבע במודיעין מובילה את הקמתו של משמר המועצה שיפעל לקידום הנושאים הסביבתיים בעיר. אתם מוזמנים להצטרף!

מרץ 2009

מועצת העיר מחזיקה בכח רב שמשפיע על התנהלות העיר. ללא פיקוח ועידוד, האינטרסים הסביבתיים עלולים להישכח בין שלל הגורמים הכלכליים והפוליטיים, המשפיעים על נבחרי הציבור. משמר המועצה הוא צוות שמטרתו לעקוב ולעודד את נבחרי הציבור במועצת העיר לפעילות סביבתית ולמדיניות פיתוח בת קיימא ולהביא את המידע לציבור. הצוות מורכב מקבוצת מתנדבים המשתתפת בקביעות בישיבות מועצת העיר אחת לחודש ומדווחת על אופן הפעילות ואופי ההצבעה של חברי המועצה. מטרת משמר המועצה היא קידום הנושאים הסביבתיים.

במטרה לקדם פעילות בתחומי הסביבה ואיכות החיים בעיר, משמר המועצה בירוק מודיעין יסקור ויעקוב אחרי הנושאים הבאים:
- עמדתם של חברי המועצה ועמדת הסיעות בסוגיות הסביבתיות שעל סדר היום
- פעילות חברי המועצה לקידום יוזמות סביבתיות
- ביצוע החלטות העירייה בנושאים הסביבתיים
- אופי ודפוס ההצבעות של חברי המועצה בנושאים סביבתיים

צוות משמר המועצה יקיים פגישות אישיות עם חברי המועצה על מנת לקדם נושאים סביבתיים בעיר ויפרסם מעת לעת דוחות על עמדת חברי המועצה ופעילותם הסביבתית תוך שימת דגש על אופי הצבעותיהם במועצת העיר ובדיקה אם היא עולה בקנה אחד עם ההסכמים הקואליציונים וההבטחות לפני הבחירות.

כולנו מושפעים באופן ישיר מאיכותה של הסביבה בה אנו חיים. חלק גדול מהפעילויות המשפיעות על איכות החיים והסביבה שלנו מאושרות או מפוקחות על ידי הרשות המקומית. להחלטות הרשות המקומית בתחומי התכנון והבנייה, התחבורה והתשתיות השפעה רבה על איכות החיים והסביבה של כולנו. הרשות המקומית מורכבת מנציגנו ולכן יש לה אחריות וחובות כלפינו.

מטרתנו כ"שומרי המועצה" היא לעודד דמוקרטיה כלומר שפעילות חברי המועצה תשקף את רצון הציבור. משמר המועצה מציע מעורבות אקטיבית של התושבים בתהליכים הדמוקרטיים. אנו שואפים ליצירת דיאלוג בין נציגי הרשות והתושבים. תקוותנו היא כי פעילות משמר המועצה תספק בידי התושבים כלי מקצועי לבחינת פעילותם של נבחרי הציבור בתחומי איכות החיים והסביבה ותאפשר קידום של תחומים אלו לטובת הציבור והסביבה.

משמר המועצה בירוק הוא גוף לא מפלגתי שהוקם על-ידי ועד הארגונים למען הסביבה במודיעין. פעילים בו מתנדבים מהפורום הירוק ומועד הארגונים. אנו מזמינים אתכם להצטרף לפעילות חשובה זו.

ישיבות המועצה פתוחות לציבור, והן ההזדמנות שלנו להבין מה קורה בעיר ומה מתוכנן לעתיד.
ישיבת המועצה הקרובה בנושא אישור תקציב העירייה תתקיים ב 18.03.09 בשעה 19:00 בבניין העירייה.
אנחנו נהיה שם, אתם מוזמנים להצטרף.
לפרטים נוספים צרו קשר עם דקלה בדוא"ל  
dikla@spni.co.il