חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

מודיעין לאן?

הגדל

לעיתים קרובות יוצא לרובנו לשבת ולקטר: איך לא ידעתי, למה לא השפעתי, מדוע משרדי הממשלה ונבחרי הציבור לא עושים כך או אחרת ...

לעיתים רחוקות מזדמן לנו לקחת חלק בהשפעה על מקבלי ההחלטות ומהלכן. אם רק נרים את הכפפה, נגלה שלנו כציבור יש כוח רב להשפיע על המציאות בה אנו חיים!

החברה להגנת הטבע במודיעין מזמינה אתכם לערב פתוח לציבור ביום ב' 4.6.07 בשעה 20:00 בבית ספר אופק.

כאשר תוכננה העיר מודיעין (החל משנות השבעים...) טרם היה תושב אחד בעיר. היום, כאשר במודיעין – מכבים – רעות כשבעים אלף תושבים, יש לנו הזכות והחובה להבין את תוכניות המתאר של העיר, להביע את דעתנו בנוגע אליהן ולגרום לשינוי במקומות בהם הדבר מוצדק.

האם אתם יודעים מהו גודלה המתוכנן של העיר, להיכן תתפשט ומה השיקולים לכך?
אילו שטחים פתוחים ישמרו ואילו יבונו?
כיצד תעוצב תחבורת העיר בעוד 10 שנים?
האם יהיו שבילי אופניים?
האם תהיה הדרגתיות מוגדרת של בינוי למגורים ופיתוח הגנים הציבוריים?
האם מודיעין מתוכננת כעיר העתיד לפי התפישות המודרניות או לפי תפישות האתמול?

בימים אלה משרד השיכון נמצא בתהליך של תכנון שלב ב' של העיר וכעת הזמן להשפיע!
אין ספק, כי לתושבים הגרים בעיר יש מה לומר על פיתוחה הנוכחי והעתידי וכי לקחים של תושבים לגבי טעויות שנעשו ונעשות גם היום בפיתוח שלב א' של העיר, יכולים לקדם את העיר בשלבים הבאים ולשמור לכולנו על איכות החיים והסביבה, החל מהגנים הציבוריים ומוסדות הציבור, דרך שבילי אופניים בשכונות ועד לשימור השטחים הפתוחים בעיר.

לכן, אנו מזמינים אתכם לערב חשיפת תוכניות העיר מודיעין לציבור והזמנת הציבור לקחת חלק בהשפעה על עתידה של העיר ומראיה בשנים הבאות. במהלך הערב יוצג ייחודה של מודיעין בתמונות, התוכניות לפיתוחה העתידי של העיר, חלופות אותן מציעה החברה להגנת הטבע, דוגמאות מהמעורבות הציבורית שהשפיעה על גורל תוכנית ספדי בירושלים (ביטול הבנייה בהרי ירושלים) ולסיכום הערב  - פאנל חברי מועצה ותושבים בשאלת תכנון העיר.
בפאנל ישתתפו: מר אלכס ויינרב - סגן ראש העיר, מר חיים ביבס - ממלא מקום ראש העיר, מר אמנון מרחב - יו"ר החברה הכלכלית, ומר עמיקם אורן חבר המועצה ובעבר מנכ"ל משרד הפנים.
בהמשך לערב זה, יתקיימו סדנאות של שיתוף ציבור בתכנון, בהנחיית אנשי מקצוע.

לחצו כאן לצפייה במצגת מסכמת שלב ב' (הרחבת מודיעין)

  נייר עמדה לתוכנית המתאר של מודיעין, החברה להגנת הטבע
  תוכנית המתאר של מודיעין
  עמדת החברה להגנת הטבע
  שטחים פתוחים - מצגת רשות הטבע והגנים