חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

רוצים עתיד ירוק ל"עיר העתיד" - תושבים אומרים "כן" לתוכנית נחל איילון

הגדל

אזור "הגבעות הדרומיות" של מודיעין הוא מהשטחים האיכותיים ביותר באזורנו: שילוב נדיר של מרבדי פריחה, עדרי צבאים, חורבות עתיקות, בארות וגבעות נישאות המשקיפות על עמק איילון.

על עתידו של שטח זה "מתחרות" שתי תוכניות שונות –

1.תוכנית המתאר של מודיעין, שתוכננה לפני יותר מ15 שנים, המגדירה את השטח כ"תכנון לעתיד", כחלק משלב ב' של העיר. חשוב לציין – למודיעין עוד לא נקבע יעד אוכלוסיה לשלב העתידי! משרד השיכון רואה בכל השטח אזור המיועד לבניה.

2. תוכנית נחל איילון, תוכנית חדשה שתדון בוועדה המחוזית ביום שני הקרוב, מגדירה את השטח כפארק "נוף טבעי פתוח" לטובת הציבור, תוך הכרה בייחודו של המקום.

אנחנו יכולים להשפיע! כשמודיעין תוכננה לא היה בה ציבור בעל עמדה שאמר את דברו. היום, כשמודיעין, כולל רעות – מכבים, היא ישות מוניציפלית בעלת מעל 60 אלף תושבים, לציבור יש מה להגיד – אנחנו אומרים כן לפארק טבע ומורשת בגבעות הדרומיות.

קיימת חלופה תכנונית – לפתח בשלב ב' של העיר את המתחם המערבי – בין הליגד סנטר ובין העיר. זהו המקום הטבעי של העיר להתפתח ולצמוח בעתיד – תוך השארת שטח הגבעות הדרומיות כפארק ייחודי לרווחת הציבור.

אנו קוראים למקבלי ההחלטות לתמוך בתוכנית נחל איילון לשימור מכלול זה, שילדינו לומדים על נופיו בשיעורי התנ"ך – אנו מאמינים שבתכנון נכון שימור שטח זה יחד עם פיתוח מושכל של המתחם המערבי של "התכנון לעתיד" יביא לשגשוגה של מודיעין כעיר עתיד אמיתית.

הזדמנות אחרונה להשפיע!  כדאי להשקיע כמה שניות למען העתיד של כולנו - חיתמו על עצומת התושבים. אתם מוזמנים גם לשלוח דוא"ל אל נבחרי הציבור שלנו - חברי מועצת העיר (רשימה עם כתובות דוא"ל נמצאת באתר העירייה: www.modiin.muni.il) ולעודדם להביע תמיכה בתוכנית אב נחל איילון המשמרת את הגבעות הדרומיות.

אנו החתומים מטה, קוראים למקבלי ההחלטות לתמוך בתוכנית נחל איילון לשימור שטח הגבעות הדרומיות, אנו מאמינים שבתכנון נכון שימור שטח זה יחד עם פיתוח מושכל של המתחם המערבי של "התכנון לעתיד" יביא לשגשוגה של מודיעין כעיר עתיד אמיתית.