חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

בשבת הקרובה: הפנינג לכל המשפחה במודיעין

קהילת החברה להגנת הטבע במודיעין בשיתוף עם ועד הארגונים וקרן קיימת לישראל, מזמינים את הציבור להפנינג 'אלטרנטבע' ללא תשלום לכל המשפחה, בקריאה לשינוי תכנית כביש 4 במודיעין.
שבת 7 בנובמבר 2009 בין השעות 14:00-10:00 > ללא תשלום!

הדמיית כביש 4 בבקעת נזיריםנובמבר 2009

כביש 4 מופיע בתכנית המתאר של מודיעין אשר אושרה לפני 25 שנים, עוד בטרם התגבשה במודיעין אוכלוסייה משמעותית אשר יכולה להציג עמדות סביבתיות עצמאיות. הכביש אמור להוות נתיב הזנה נוסף לאזור התעסוקה של העיר (כיום ליגד סנטר).

קצהו הצפוני בכביש 443 ליד מבוא מודיעין ובקצהו הדרומי יחצה את כביש 431 (כביש ראשל"צ-מודיעין) ויגיע לאזור המלאכה שבדרום-מערב העיר (ישפרו סנטר).


תוואי הכביש המסומן בתכנית המתאר של מודיעין (מד/2020) חוצה שטח פתוח ערכי וקוטע את רצף השטחים הפתוחים באזור ובכך למעשה מצמצם מאוד את ערכיותם הנגזרת בעיקר מחיבורם לרצף הפתוח ממערב.

תוואי הכביש יגרום לנזק לפארק העירוני ואדי ענבה ופגיעה קשה באזור כבשני הסיד - שרידים לתעשייה פורחת שהייתה באזורינו (בדרום התוואי המוצע); מרחב הבוסתנים של חרבת רגב וחרבת חרובה - פנינות נוף, טבע וארכיאולוגיה מהיפות באזור (בדרום התוואי המוצע); בקעת הנזירים, חרבת מתת וחרבת התרסי (בצפון התוואי המוצע).

כמו כן, תוואי הכביש יוצר הפרדה פיזית בין העיר ליער ומנתק למעשה את תושבי העיר מאזור הבילוי הטבעי ביער בן שמן,  חוסם הרצף בין יער בן שמן לבקעת הנזירים ויוצר הרס אדיר של שטחי יער ושטחים טבעיים ביער בן שמן ובגבעות הסמוכות. נזק כבד נוסף יגרמו כבישים נוספים שייסללו כדי להתחבר לכביש 4.

הפנינג 'אלטרנטבע' הוא מסורת בת שש שנים, המתקיימת תחת הקריאה לאמץ אלטרנטיבה לתוואי כביש 4 העירוני של מודיעין, זאת על מנת למנוע את הניתוק בין העיר מודיעין ליער בן שמן ולשמור על השטחים הפתוחים של העיר. כחלק מהתפיסה של הצגת חלופות, אנו מציגים חלופה לכביש והפנינג של אלטרנטיבות לחיים אקולוגיים עם אחריות סביבתית בבית ובשטחים הפתוחים.

קהילת החברה להגנת הטבע במודיעין בשיתוף עם ועד הארגונים וקרן קיימת לישראל, מזמינים את הציבור להפנינג 'אלטרנטבע' ללא תשלום לכל המשפחה, בקריאה לשינוי תכנית כביש 4 במודיעין. האירוע יתקיים בבקעת הנזירים בצמוד ליער בן שמן בשבת 7 בנובמבר 2009, בין השעות 14:00-10:00.
במסגרת ההפנינג - מגוון פעילויות אלטרנטיביות ואקולוגיות: ♦ יצירה בשימוש חוזר
♦ גינון חסכוני במים
♦ סיור בבקעת הנזירים
♦ יצירת קומפוסט ביתי
♦ גינון בפתח הבית
♦ אוהל תה
♦ הצגה וחידון

המשתתפים בהפנינג מתבקשים להחנות את מכוניותיהם ליד "ליגד סנטר" במודיעין, ולהמשיך רגלית כ-10 דקות, על פי השילוט אל מקום האירוע.

במקרה של מזג אויר סוער, האירוע יידחה בשבועיים.