חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

גבעות רגב וחרובה בסכנה!כאלפיים מטיילים השתתפו בשבת האחרונה  בהפנינג אביב ופריחה שקיימה החברה להגנת הטבע בגבעות רגב וחרובה מערבית לעיר מודיעין.
בבוקר קיבל את פנינו ערפל כבד שהתפוגג עם הזמן וחשף שמש קיצית שחיממה את המטיילים בגבעות.  במסגרת האירוע הופעלו תחנות הסבר והפעלה בהדרכת חניכי חוגי הסיירות של החברה להגנת הטבע ותחנת יצירה שהופעלה ע"י נציגי החווה האקולוגית.

גבעות רגב וחרובה שופעות פריחה בשלל צבעים על פי עונות השנה, שרידי בוסתנים אתרים ארכיאולוגיים ותצפית מדהימה לכיוון מישור החוף במערב והרי ירושלים ממזרח.
גבעות אלו נמצאות בשטח פתוח רחב ידיים המתחבר ליער בן שמן. באזור זה מתוכנן להיסלל כביש 4 הפנימי של מודיעין.  מטרת הכביש היא לספק ציר הזנה בין כביש 431 לאזור התעסוקה. על פי התוכניות מסומן הכביש במרחק רב מאזור התעסוקה וממנו מחברים כבישי רוחב אל היעד. החברה להגנת הטבע מכירה בחשיבות התפתחות איזור התעסוקה כחלק מפיתוח העיר. החיבור לכביש 431 חשוב גם הוא. עם זאת תוואי הכביש המתוכנן הינו הרסני ובזבזני וניתן לבצעו בתוואי קרוב יותר לאזור התעסוקה, תוך ביטול המקטעים שאינם נחוצים ושימוש בתשתית כבישים קיימת. נכון להיום החלק שעומד בפני ביצוע הוא החלק הדרומי של הכביש שאופן סלילתו ישפיע על התוואי של חלקו הצפוני ובהתאם לזה על מידת ההרס שיגרום כביש זה.

תחנת ההסבר על תכנית הכביש והאפשרויות לתכנון אחר, סביבתי יותר הייתה עמדה פעילה התושבים הביעו התעניינות בתוכנית והציעו בעצמם חלופות אפשריות.
 

החברה להגנת הטבע פועלת למען שימור השטחים הפתוחים הללו ולמען קידום חלופה סביבתית יותר.  לקולו של ציבור התושבים השפעה רבה על עתיד עירנו ושמירה על מרחב טבעי ופתוח לצד עיר מתפתחת. הייחוד של מודיעין הוא האפשרות לגור בעיר מוקפת שטחי טבע ופנאי נרחבים המאפשרים לצאת לבילוי משפחתי מבלי להגיע לכבישים ראשיים ולעמוד בפקקים. סלילת כביש זה תקטע את רצף השטחים המחברים בין מודיעין ליער בן שמן ולשטחים הפתוחים ותהווה פגיעה נוספת באיכות חייהם של תושבי העיר.