חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

בּוֹר שֶׁשָׁתִיתָ מִמֶנוּ- אַל תִזְרוֹק בּוֹ אֶבֶן!

הגדל

את המשמעות של הפתגם הזה למדו כל תלמידי בית- ספר "היובל" במודיעין, מגן ועד כיתה ו', במהלך סיור לגבעת התיתורה בסוף השבוע האחרון. הפתגם, השאוב ממקורות ישראל, אומר לא לגמול רעה למשהו או מישהו שעשה לך טובה ולכן גם עלינו לשמור על הסביבה והמשאבים מהם אנו חיים!

הסיור היה חלקה השני של תכנית מיוחדת שכתבה אלישבע, רכזת החינוך הסביבתי של החברה להגנת הטבע בעיר, לבקשת מנהלת בית הספר, כחלק מחגיגות העשור לבית הספר. התלמידים צעדו במסלול מעגלי מביה"ס אל התיתורה וחזרה, כשהם מנווטים דרכם בעזרת תצלומי אוויר ומזהים פרחים וציפורים שפגשו, בעזרת דפי מגדיר. בדרך למדו על בורות המים העתיקים, הכירו את מגדל המים המודרני, צפו על העיר ועל יישובי הסביבה, שמעו אגדות על עץ החרוב, השתתפו במרוץ העברת מים מדלי מלא לריק ובהשראת הרצפה העתיקה באחוזה הביזנטית, יצרו יחד פסיפס גדול משותף שייתלה בבית הספר להנאת כולם ואפילו לדורות הבאים.

הסיור סבב סביב נושא המים ונקשר גם ליום העצמאות ויום ירושלים. בכל תחנה קיבלו התלמידים טיפה, עליה נכתב פתגם או ביטוי הקשור למים. בסיום הסיור יצרו התלמידים בכיתה מובייל מן הטיפות. אחרי שהבינו את חשיבות הגבעה לאדם, לצומח ולבעלי החיים ושמעו על המאבק לשימורה - חתמו התלמידים על עצומה הקוראת שלא לבנות עליה. פעם, כשייגדלו הילדים האלו אולי יהיו שרים, ראשי עיר, אדריכלים, קבלנים ומי יודע, אולי מעבר לחוויה הלימודית וההנאה היה הסיור הזה בבחינת "שלח לחמך על פני המים"?!