חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

החברה להגנת הטבע נגד בנית מלונות בחוף

26/07/2016

ביום שלישי, 26.7.16, עוד הייתה סיבה לתקווה כאשר גילינו כי הדיון שאמור היה להתקיים במטרה לקדם את חוק המלונאות בוועדת הפנים והגנת הסביבה נדחה עד להודעה חדשה.
חוק המלונאות, שהיה עלול להפקיע את חופי הארץ מהציבור באמצעות בנייה והרחבה של מלונות ומגורי יוקרה על קו המים, היה אמור לעלות לאישור סופי במליאת הכנסת.
 אולם בעקבות לחץ ציבורי, אותו הובילה החברה להגנת הטבע, ביחד עם ארגונים נוספים, ועם חברי כנסת רבים מול שר האוצר, משה כחלון, ההצעה ירדה מסדר היום.
 
לאחר שההצעה עלתה מחדש לסדר היום של הכנסת, חזרה החברה להגנת הטבע בשיתוף ארגוני הסביבה האחרים להיאבק נגד הצעת החוק.אולם הוא אושר בוועדה לאחר גיוס של חברי הכנסת מהקואליציה, שברובם לא ידעו אפילו על מה הם מצביעים והרימו את ידם נגד האינטרס הציבורי בחופים. למרות שעמדתנו היא שלא ברור מדוע יש צורך לקדם בתי מלון ומיזמים תיירותיים אחרים, כלומר פרויקטים פרטיים ומסחריים, בוות"ל – ועדה המיועדת לתשתיות לאומיות ושלציבור אין כמעט יכולת להשפיע על החלטותיה.


לשמחתנו, החוק הסופי שאושר לא יאפשר הקמת מגורי יוקרה לקונים פרטיים שיגביר את הפקעת החופים הציבוריים לטובת העשירים.לצערנו תהליכי הפיתוח המלונאי בחופים ובשטחים הפתוחים
יאושרו מעתה בוועדה לתשתיות לאומיות, ועדה בה כמעט ואין משקל לקול הציבורי ויש בה רוב כמעט מוחלט לממשלה. זאת בניגוד למועצה הארצית ולוועדות המחוזיות, שם ההרכב מאוזן יותר. 


 

צילום: דב גרינבלט