חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

עוד נגיסה במעט החופים הפתוחים שנותרו- בחוף הצוק

28/05/2013

תכנית להקמת 46 קוטג'ים בחוף הצוק בצפון תל אביב מאיימת להחריב את אחד החופים המרהיבים במישור החוף

הוועדה לשמירת הסביבה החופית תדון היום בתכנית להקמת 46 קוטג'ים בחוף הצוק בצפון תל אביב. החברה להגנת הטבע: "אין כל מקום לבנות קוטג'ים בחזית חוף הים, על חשבון הציבור והשטחים הפתוחים ההולכים ומתמעטים בסביבה החופית"

היום תדון מליאת הוועדה לשמירת הסביבה החופית (הוולחו"ף) בתכנית להגדלת כמות הקוטג'ים בחזית חוף הצוק בצפון תל אביב, מערבית למלון west הצמוד לפרויקט סי אנד סאן, מ- 33 ל- 46. מדובר בשינוי לתכנית שאושרה בשנת 1987, להקמת שני מגדלים ו- 33 קוטג'ים, והדיון הוא על בקשה להגדלה של כמות הקוטג'ים ב- 13 יחידות.


צילום: דב גרינבלט

החל מאמצע שנות ה- 90 מובילה החברה להגנת הטבע את המאבק לשמירת חופי הים בישראל, לשמירה על זכות הציבור למעבר חופשי ונוח לחוף ולאורכו ולשמירה על המבט החופשי לים. לצערנו, המאבק על חופים פתוחים לטובת הציבור רלוונטי היום כפי שהיה אז. שלדים מן העבר ממשיכים לצוץ ותכניות ארכאיות ממשיכות להגיע למוסדות התכנון. בכך עסק גם דוח מבקר המדינה, בדוח השנתי האחרון שלו, וקבע: כי בנוגע לתכניות ישנות ובלתי מתאימות למדיניות השמירה על הסביבה החופית, יש צורך לחזור ולבחון את תקפות התכניות שגובשו לפני שנים, לנוכח השינויים שחלו מאז, עם חקיקת חוק השמירה על הסביבה החופית ב - 2004. החברה להגנת הטבע סבורה כי אין כל מקום לבניית הקוטג'ים בחזית חוף הים ועל חשבון השטח הפתוח לציבור. לא ייתכן כי בגלל טעויות העבר, תכפה על הציבור תכנית שגויה, ארכאית ופוגענית, על חשבון השטחים הפתוחים המתמעטים והולכים בסביבה החופית.