חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

סימון שבילים חדש בגבעת התיתורה

5/09/2017

מעכשיו גם התיתורה שלנו על המפה!

בשבוע שעבר הגיע לגבעה צוות המסמנים הרשמי של הוועדה לסימון שבילים, וסימנו בתיתורה 3 שבילי טיול: ירוק, שחור ואדום.

השבילים סומנו כחלק מפרויקט רחב היקף, בהובלת עיריית מודיעין-מכבים-רעות, להנגשת התיתורה.

הועדה לסימון שבילים הינה ועדה ציבורית, האחראית על סימון שבילי הטיולים ברחבי הארץ. הועדה פועלת בהובלת החברה להגנת הטבע, וכוללת גם נציגים מרשות הטבע והגנים, מהקרן הקיימת לישראל, מהמרכז למיפוי ישראל, מאגודת אכסניות הנוער, ממשרד החינוך וממשרד התיירות, ומגופי ציבור וסיירים ותיקים.

 

 

קביעת המיקום המדויק בו יעבור שביל טיילות, כוללת שיקולים שונים, כמו נקודות עניין אליהן הוא מוביל, ואף התבוננות בשבילים הקיימים כבר במקום, אשר נכבשו ברגליהם של אלפי הולכי רגל קדומים. האמירה "חכם השביל מן ההולך בו", המיוחסת לעזריה אלון, ממייסדי החברה להגנת הטבע, מקפלת בתוכה את ההכרה שתוואי של שביל כולל בתוכו את חוכמת ההמונים, ועלינו להיות קשובים אליו.

 

 

לקראת הפרויקט של סימון שבילי התיתורה קיבלו חוגי הסיירות של החברה להגנת הטבע בעיר, סדנה בנושא סימון שבילים. בסדנה למדו המשתתפים איך ומתי התחילו לטייל בארץ, למה מסמנים שבילים, מה משמעות הצבעים השונים של הסימונים, איך מחליטים איפה לשים סימן, ומי מחדש את הסימונים ברחבי הארץ. לסיום יצאו משתתפי הסדנה לגבעת שר, וחידשו בה את סימני השביל הקיים, לטובת מטיילי העיר.

 

השבילים החדשים, שסומנו בתיתורה, ייכנסו למפת סימון שבילים חדשה שעומדת לצאת בקרוב, ואשר תכלול את גם את אזור העיר מודיעין מכבים רעות.

רוצים לקבל הודעה כאשר תצא המפה החדשה? מלאו את הפרטים הבאים:

 

*
*
*
*
checked