חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

אירוע ללא תשלום בגבעת התיתורה

גבעת התיתורה, גבעה בעלת חשיבות רבה מבחינה נופית, ארכיאולוגית ותיירותית באזור מודיעין, שוכנת בלבה של מולדת החשמונאים. שמה של הגבעה ניתן לה על שם צורתה כשולי מגבעת הכובע - תיתורה. בעבר ישב במקום הכפר הערבי אל בורג', ומסקרים וחפירות עולה שהאתר היה מיושב כבר בתקופה הכלכוליתית לפני יותר מ-5,000 שנה והמשיך להיות מיושב לאורך מרבית התקופות עד זמננו.
בגבעה יש שילוב ייחודי של אתרים עתיקים עם היסטוריה מרתקת, תצפית נוף מרהיבה, פרחי בר בשלל צבעים בחורף ובאביב ופוטנציאל תיירותי-חינוכי גדול. מתצפית הנוף רואים ביום יפה את רוב מישור החוף, גבעות השפלה והרי ירושלים. בגבעה צומח טבעי מגוון, מרבדים של פרחי בר (רקפות, כלניות ועוד) מכסים אותה בעונות הפריחה, עצי שיזף גדולים רבי שנים ועצי בוסתן כגון שקדים, רימונים, וזיתים, אותם נטעו תושבי הגבעה בתקופות שונות.

כ-1,000ביקרו אותנו בשבת קסומה בגבעה הקסומה!
באירוע ללא תשלום ושומר שבת לכל המשפחה בגבעת התיתורה,הגיעו כאלף מתושבי מודיעין והסביבה, וגם מאזורים מרוחקים יותר, לתמוך בתכנית לשימור הגבעה 
ובו שמעו על סכנת הבנייה שעדיין מרחפת מעל הגבעה,נהנו מעמדות הדרכה והסברה בנושאי טבע,סביבה ומורשת ומתיאטרון הבובות של שיר פרג.