חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

"הישרדות", גירסת העיר

"הישרדות" ושמירה על הטבע - הולך יחד? בתכנית הטלוויזיה לא כל כך, אבל במציאות במודיעין כן: תלמידים בעיר למדו על הטבע העירוני דרך משחק "הישרדות" במסגרת תכנית החינוך הסביבתי של החברה להגנת הטבע

תלמידי כיתות ה' בבית ספר אופק עסקו השנה בנושא "טבע עירוני" במסגרת תכנית החינוך הסביבתי של החברה להגנת הטבע. במשך השנה למדו התלמידים על חשיבותם של השטחים פתוחים בכלל ושטחי הטבע העירוניים בפרט. סמוך לבית הספר אופק שוכנת גבעת התיתורה, המהווה שטח טבעי נרחב אותו מאמצים התלמידים במשך שנים, מטפחים ומכייפים בו.  

במסגרת השיעורים נתבקשו התלמידים לעלות רעיונות לפעילויות שניתן לעשות בגבעה וכן כיצד ניתן לנצל את הטבע לשימוש האדם. הרעיונות הטובים ביותר נבחרו בבחירות דמוקרטיות בכיתות, מומשו והועברו לכיתה על ידי התלמידים שהגו את הרעיון.

אחת הפעילויות הייתה "הישרדות בגבעת התיתורה" בעקבות תכנית הטלוויזיה המפורסמת. התלמידים חולקו לשתי קבוצות שהתחרו ביניהן במשימות שונות.  שמות הקבוצות, "ממלכה" ו"צלבנה" נבחרו על פי תקופות היסטוריות בגבעה.

לאחר פיענוח צפנים גילו התלמידים את המשימות שעליהם לבצע: הכנת דגל S.O.S בתוספת פרחים ועלים מהשטח, משימה פיזית לאסוף אבנים ולבנות את המגדל הגבוה ביותר וכן להיות השורד האחרון שהבלון בגבו לא פוצץ בעזרת מקלות וקוצים שנאספו על ידי התלמידים. נעמה ונועם - מאחוריכם!