חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

החברה להגנת הטבע מובילה הפנינג מחזור ברמות רמז חיפה

עיריית חיפה החליטה להציב מתקנים למחזור. הקהילה של החברה להגנת הטבע בחיפה והסביבה, יחד עם הצופים ו'עמותת ארץ כרמל', נרתמו לסייע בהפנינג שהועבר לכ-250 בני נוער.
10/06/2015
הגדל

ההפנינג התקיים בשכונת רמות רמז בחיפה, ובמהלכו למדו בני הנוער על חשיבות המחזור ועל דרכים לעודד את התושבים להשתמש בפחי מחזור לאריזות שהוצבו.

 

בר גפני, תלמידת כיתה ז', הציעה בדיון: "כדי לעודד אנשים למחזר, כדאי להפיץ סרטון ויראלי בפייסבוק, בוואטסאפ וברשתות החברתיות, שמדבר על הנזקים שקורים כשלא ממחזרים, וככה אנשים ירצו למחר". אביב שכטר, תלמיד כיתה ז', הצביע על רעיון חשוב לשיפור: "לפחים הכתומים שברחוב יש חור עליון דרכו ניתן להכניס את האריזות, אך החור קטן מידי ומאפשר להכניס כל פעם רק אריזה אחת. זה גורם לכך שלוקח 3-4 דק' להכניס לפח את כל האריזות, וזה מאוד לא נוח ומציק".

 

אורלי קפ, רכזת נוער וצעירים מקהילת חיפה והסביבה בחברה להגנת הטבע, שיזמה את רעיון ההפנינג, יחד עם ליאור רגב מעמותת "ארץ כרמל" אמרה: "מאז המצאת שקיות הניילון הולכת וגוברת המודעות לצורך במחזור. אנו שואפים להעלות את המודעות ופועלים להגברתה באמצעות הנוער. לאחר יום כיפי, בני הנוער ששבים לביתם יספרו למשפחה על שחוו, והם אלה שיעמדו על המשמר לעודד את בני המשפחה למחזר".

 

יפה איזרט-חן, מנהלת קהילת חיפה והסביבה בחלה"ט, מוסיפה: "מגמת הצורך במחזור רק תתגבר ותתעצם כתוצאה מתרבות השפע, והאנושות כולה זקוקה לטיפול בפסולת לשיפור חייה. אני שמחה על תרומתנו הצנועה למאמץ ונשמח להמשיך ולסייע על-מנת שהכניסה לתחום הפרדת אשפה תתרחב לשכונות נוספות באזור".