חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

מחנה חנוכה של חוגי הסיירות אל המדבר הגדול

1/01/2015
מחנה חנוכה של חוגי הסיירות אל המדבר הגדול

בחופשת החנוכה, יצאו מחיפה שבעים חניכים נלהבים של חוגי הסיירות למחנה חנוכה הגדול. במהלך המחנה נהנו החניכים מהדרכות מיוחדות: על הגיאולוגיה המרתקת של מדבר יהודה, המשבר שעובר על ים המלח, איך שורדת הצמחייה באזור המדברי, ואיזה בעלי חיים מסתובבים במקום הזה?


 

בלילות בישלו החניכים על מדורות שחפרו באדמה (על מנת לצמצם את הנזק לסביבה). בלילה האחרון, הגיעו סופגניות החנוכה לביקור, וההפתעה הייתה טעימה ומתוקה. כדי להקל ולהנעים את הנסיעה הארוכה חזרה הביתה מהמדבר, חולק  "חו"סון" - עיתון חוגי הסיירות שנערך על ידי המד"צית רותם קניג, מהשכבה הבוגרת של חוגי הסיירות. 

 

אז איפה טיילנו?

  • כיתות ד'-ו' יצאו ליומיים בדרום מדבר יהודה: הם החלו בטיול נודד בצוק תמרור, ירדו לנחל זוהר, עלו להר יזרח וירדו בנחל רום המסתיים באזור המלונות של ים המלח.
  • כיתות ז'-ט' יצאו לשלושה ימים של טיול נודד באיזור נחל חימר, נחל קינה ונחל כנפן, וסיימו במבואות העיר ערד. החניכים הגדולים יותר אף סחבו את ציוד שלושת הימים על גבם.
  • כיתות י'-י"ב, שהם השכבה הבוגרת, יצאו לטיול יוצא דופן באיזור נחל חווה אשר מדרום מזרח לשדה בוקר. הגבים המלאים של הנחל ונוף ארץ בראשית, יצרו חוויה מדהימה בטיול אתגרי של שלושה ימים.

 השתתפו בהכנת הכתבה: נטע אלון ואורלי קפ.