חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

תמל/3003 - רחובות מזרח

המתחם ששטחו כ-1,853 דונם, ממוקם בחלקה המזרחי של העיר רחובות ובתוך תחום שיפוטה. (במסגרת תיקון 2 לתמ"א 35, החליטה המועצה הארצית על הרחבת המרקם העירוני והכללת המתחם במרקם זה). התוכנית מציע הקמה של כ 6,920 יח"ד חדשות במתחם, לצד שטחי תעסוקה ומסחר שכונתיים וכלל עירוניים, והסדרת בית הקברות העירוני ותשתיות עירוניות, באזור בעל נגישות . תחבורתית גבוהה ובקרבה מיידית לדרך 40.

 

סטטוס: התכנית עברה דיון שולחן עגול, לפני דיון להפקדה

 

לעמדתנו התכנית המוצעת ע"י "דירה להשכיר" במזרח רחובות, ממזרח לכביש 423 (העוקף המזרחי), תגרום, פגיעה קשה במיוחד במכלול שטחים פתוחים ערכיים ביותר, מהבולטים והחשובים בחלק זה של מחוז המרכז.

מרחב זה במזרח רחובות מאופיין בפסיפס מגוון של שטחים טבעיים וחקלאיים, הוא כולל ערכי טבע, נוף ומורשת ייחודיים ונדירים, ובהם שתי שמורות טבע בתמ"מ/21/3- שמורת טבע בריכת רחובות ושמורת טבע השיטה המלבינה, גבעות כורכר וחמרה עם צומח טבעי, ונוף תרבות חקלאי. ואכן, מרביתו הוגדר בתחילה בתמ"א 35 שינוי 1 כמכלול נופי טרם צמצומו לטובת הגדלת המרקם העירוני. חשוב לציין כי התכנית המוצעת, חורגת בכ-100 ד' מהמרקם העירוני בתמ"א 35. לאור זאת ולאור עתודות הבנייה הגדולות הקיימות כבר כיום לעיר ביחד עם שלושת המתחמים הנוספים המקודמים בותמ"ל, יש להסיר את תכנית המתחם המזרחי משולחן הוועדה.

 

תשריט התכנית על גבי תצ"א

 

הוראות התכנית

 

למסמכים נוספים לחצו כאן