חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

תכנון

 
עדכון מזירת התכנון - ספטמבר 2019
עדכון מזירת התכנון - יוני 2018
עדכון מה מתכננים לנו במרחב חדרה
עדכון מזירת התכנון  פברואר-מרץ 2018
הצלחנו בשמירה על בריכת הסמר! עדכונים ממסוף המטענים הוותמ"ל, וגניבת חול בגבעת האירוסים
עדכון מזירת התכנון- ינואר 2018
עדכון מזירת התכנון- ינואר 2018
סיכום כנס 'תכנית הותמל"ל אל מול תכנית המתאר'
חברי מועצת העיר חדרה ותושבים גדשו השבוע את בית קוטלר לכנס שנערך בקהילת חדרה והסביבה בנושא תכנית הותמ"ל מזרח חדרה אל מול תכנית המתאר. הכנס נערך ביוזמת קבוצת הפעילים תושבי חדרה, שמובילים את המאבק בתכנית הותמ"ל לבניה בשטחים הפתוחים במזרח העיר ובשיתוף קהילת חדרה והסביבה בחברה להגנת הטבע.
תם עידן - פרידה מהמתכנן הסביבתי שלנו
לאחר 3 שנות עבודה בחברה להגנת הטבע, נפרדנו מעידן פיליפס, המתכנן הסביבתי של קהילת חדרה, אשר ממשיך הלאה. עידן היה מעורב בתכניות ומאבקים סביבתיים להמשך קריאה....
עדכון מזירת התכנון - מאי 2017
מה מתכננים לנו? המתכנן הסביבתי של הקהילה, עידן פיליפס מספר על התפתחות חיובית במאבק להצלת בריכת סמר במסגרת תת"ל 65
עדכון מזירת התכנון - אפריל 2017
מה מתכננים לנו? המתכנן הסביבתי של הקהילה, עידן פיליפס, מספר על תכניות הותמ"ל בית אליעזר, שכונת הפרפרים בחפציבה, מסילת הרכבת בשמורת בריכת הסמר ומסוף המטענים ליד נחל חדרה.
איכות החיים בחדרה בסכנה – מעלים הילוך
בעוד פחות משבועיים, ב-23 לינואר, ייערך דיון ראשון בקבינט הדיור בנושא תכנית הבניה של הותמ"ל ל-6000 יח"ד במזרח חדרה. הדיון במתכונת שולחן עגול ופתוח לציבור. זו ההזדמנות להשמיע את קולנו כנגד התכנית, אשר עומדת בניגוד לתכנית המתאר המאושרת של חדרה וצפויה לפגוע בצורה בלתי הפיכה במרקם העירוני ובשטחים הפתוחים וערכי הטבע באזור, בהם ביצת זיתא וגבעת הצבעונים. אנו קוראים לתושבי חדרה והסביבה להתעורר לפני שיהיה מאוחר ולהצטרף עוד היום למאבק התושבים כנגד התכנית. המעוניינים להצטרף להסעה (ללא תשלום) לדיון הותמ"ל בירושלים, מוזמנים ליצור עמנו קשר בהקדם במייל hadera@spni.org.il או בטל. 04-6249001.
בין אדם למקום - סיור לביצת זיתא
בין ראש השנה ליום כיפור יצאנו לסיור נוסף לביצת זיתא אשר נמצאת בסכנה בשל תוכנית הותמ"ל המקודמת בשכונת בית אליעזר בחדרה.
כמה עשרות מתושבי חדרה השתתפו ביום שני השבוע (22.8) בסיור שקיעה מרתק בהדרכת קהילת חדרה של החברה להגנת הטבע בשטחי ביצת זיתא הסמוכה לשכונת בית אליעזר.

הסיור היה חלק מהפעילות של החברה להגנת הטבע בעיר למען שמירה על חדרה ירוקה ונגד תכנית הותמ"ל, אשר מקדמת בנייה של 6,000 יחידות דיור, שטחי ציבור ומסחר בשטחים הפתוחים במזרח העיר.
ערב שיתוף ציבור בקהילת חדרה והסביבה – תמ"ל חדרה
סגנית ראש העיריה, מנכ"ל איגוד ערים לשעבר, חברי ועד שכונת בית אליעזר, פעילים סביבתיים ותושבים מן השורה הגיעו אתמול לערב שיתוף ציבור שנערך בקהילת חדרה והסביבה של החברה להגנת הטבע בנושא תמ"ל חדרה.
מטרת הערב הייתה לחשוף את התושבים לתכנית של הותמ"ל לבניית 6,000 יח"ד בשטח פתוח הגובל ועוטף את שכונת בית אליעזר שבמזרח חדרה, להשלכות התכנית על החיים בעיר ועל השטחים הפתוחים וכמובן – לעורר מודעות ורצון לפעול לביטול התכנית.