חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי
 

יוצרים קהילה - סיכום אירוע בשדרת הסיגלונים בזכרון יעקב

למעלה מ 200 איש - אזרחים ותיקים, הורים  וילדים - השתתפו אתמול, יום שלישי, 13.6, באירוע של אמנות וטבע בשדרת הסיגלונים בחורשת לנגה, זיכרון יעקב. האירוע אורגן על ידי קבוצת 'ותיקים בסביבה' - קבוצה של אזרחים ותיקים אשר לקחו על עצמם פרויקט של שימור חורשת לנגה והשדרה. הקבוצה מונחית ומלווה מקצועית על ידי קהילת חדרה והסביבה של החברה להגנת הטבע בהובלת הדס ילינק רכזת הפעילות הציבורית והמיזם מקבל תמיכה כספית מ'השותפות לקיימות אזורית' ברמת הנדיב.


השדרה היא אחת השדרות הראשונות בארץ של עצי הסיגלון. העצים בשדרה, בני למעלה מ-100 שנה, ניטעו על ידי משפחת לנגה לאחר הגעתם לזיכרון יעקב בשנת 1912. פריחת עצי הסיגלון מופיעה במלוא הדרה בחודשים מאי-יוני ולכן נערך האירוע כעת, בשיא הפריחה.


האירוע כלל מתחם לציור עצי הסיגלון, בסיועה של האמנית נאווה אייבל. תחנה להכנת סימניות לספרים (לכבוד שבוע הספר החל בימים אלה) מפרחי הסיגלון שנשרו על הארץ ותחנה להכנת שלטים 'אין חניה' ו 'שומרים על הסיגלונים' שיוצבו בסיוע המועצה המקומית זיכרון יעקב לאורך שדרת הסיגלונים, במטרה לעורר מודעות לשמירה על העצים, ולהרחיק את המכוניות החונות במגרש החניה הסמוך, משורשי הסיגלונים.


ראש המועצה, מר זיו דשא, ומנהלת המחלקה לאיכות הסביבה, הגב' טליה מבור, השתתפו באירוע ובעקבות פנייתם של ה'ותיקים בסביבה', חלה התקדמות בשמירה על העצים והובאה אדמה לחיפוי הקרקע. בהמשך אנו מקווים שיוסדרו השקיה וגידור מתאים להרחקת המכוניות החונות משורשי העצים.


זהו האירוע הקהילתי השני המאורגן על ידי קבוצת 'ותיקים בסביבה' ורבים מהמשתתפים לקחו חלק בשני האירועים. השאיפה היא שחורשת לנגה תוכר על ידי המועצה כאתר טבע עירוני, ותושבי זיכרון יעקב והסביבה ייהנו משטח טבעי יפהפה ושמור בלב היישוב ומקום מפגש עבור הקהילה המקומית.


מוזמנים בכל יום חמישי בשעה 07:00 לתרגול יוגה בחורשה עם הגב' רונה רוט, חברת קבוצת ותיקים בסביבה – חורשת לנגה.

 

לתמונות נוספות לחצו על הקישור