חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

יום כדור הארץ - ערכת פעילות חוויתית למורה

18/04/2017


יום כדור הארץ הוא יום בין-לאומי שקבע האו"ם בשנת 2009, והוא חל בכל שנה ב-22 באפריל בכל רחבי העולם. מטרתו של יום זה היא להעלות את המודעות של כל בני האדם ליכולתם להשפיע על השמירה על כדור הארץ באמצעות התנהלות יום-יומית נכונה ועל בסיס צריכת משאבים יעילה ומקיימת.

האירוע הכלל-עולמי מעביר מסר גלובלי רב עוצמה ולפיו ביכולתנו לנקוט פעולה משמעותית ואפקטיבית לצמצום הפגיעה בכדור הארץ באמצעות דרכים פשוטות ביותר: פועלים במישור האישי והמקומי ומשפיעים במישור העולמי. 

בשנים האחרונות מתקיימים ביום זה אירועים שונים בכל רחבי הארץ. אחד מהאירועים הללו הוא "שעת כדור הארץ", שמהותה כיבוי אורות למשך שעה לאות הזדהות עם מהלך עולמי להגברת המודעות להתחממות הגלובלית. 
בחוברת תמצאו הצעות לשיעורים ולפעילויות שבאמצעותם תוכלו להסביר לתלמידים את הקשר שבין ההתנהגות האישית היומיומית שלהם לבין מצב הסביבה, וכיצד ניתן לשמור על הסביבה ועל איכות החיים של כולנו, באמצעות הפעלת חשיבה ביקורתית וניתוח רב מערכתי בכל אחת מהבחירות שאנו עושים.
קהל היעד: כיתות ה'-ו'
משך הפעילות: 4 מערכים, כל מערך 90 דקות (שיעור כפול)

הערכה היא פרי שיתוף פעולה בין משרד החינוך והמשרד להגנת הסביבה, יחד עם החברה להגנת הטבע והרשת הירוקה - ארגונים אשר מפעילים תכניות חינוך סביבתי בכל רחבי הארץ, ולצדן עמותת יום שני ללא בשר - עמותה המקדמת תזונה בת קיימא. 

הערכה מתמקדת בערך הבחירה כערך המרכזי בחייו של כל פרט, ובאופן שבו הבחירות של הפרט בהתנהלותו היום-יומית מקדמות את השמירה על כדור הארץ.  

  ערכת פעילות למורה יום כדור הארץ - חוברת מערכים
  מצגת למערך מס' 2 - צריכה מקיימת
  מצגת למערך מס' 3 - תזונה בת קיימא
  מצגת למערך מס' 4 - שעת כדור הארץ
  מצגת ליום שיא - יום כדור הארץ
  מצגת למערך מס' 5 - יחידת הוראה בנושא - אקלים קיצון