חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

תכנית אב לוואדיות חיפה עומדת בפני אישור, הציבור הרחב מוזמן להגיע לתמוך

19/06/2019

תכנית אב לוואדיות חיפה מגיעה לדיון בוועדה המקומית לתכנון ובנייה, ברקע דוח של החברה להגנת הטבע על מצבם העגום של ואדיות חיפה. תכנית האב אינה תכנית מחייבת, אך אישורה מהווה אבן דרך חשובה לקראת ניהול נכון ומקיים של הטבע העירוני בחיפה.

 

ביום ראשון הקרוב, ה- 23.6.19, תתקיים ישיבת מליאה של הוועדה המקומית לתכנון ובנייה של חיפה, במסגרתה תוצג תכנית האב לוואדיות חיפה, ויוחלט האם לאשרה.
לקראת הדיון, חוגי הסיירות וקהילת חיפה של החברה להגנת הטבע הגישה לעיריית חיפה דוח הסוקר את מצבם של וואדיות חיפה. הדוח בוצע בידי מתנדבים ופעילי שמירת טבע, החל מחודש נובמבר 2018 ובמהלך שנת 2019, והוא מציג באמצעות מפות, נקודות ציון ותמונות את מצבם הנוכחי של ואדיות חיפה. 

הדוח נועד לספק למקבלי ההחלטות ואנשי הביצוע בעירייה תמונת מצב של ואדיות חיפה ומציג תמונה עגומה של שבילים שאינם מתוחזקים, אינם נגישים ברובם, מלאי פסולת שאינה מפונה באופן סדור ועתירי מפגעים רבים נוספים וכן על מחסור בשבילים לטיול ולפנאי בחיק הטבע וזאת בשעה שחיפה היא עיר שהתברכה בנכסי טבע ורבים ועשירים.

לצערנו, במקום אליו הגיעו הוואדיות של חיפה, כתוצאה מהזנחה ארוכת שנים, אין די באישור תכנית האב לוואדיות, המקודם בימים אלו, אלא קיים צורך ממשי בתהליך של שיקום כל אחד מהוואדיות הפגועים, על-מנת לעצור את ההתדרדרות ההולכת וגוברת במצבם.


זוהי קריאת השכמה לעיריית חיפה לפעול ל:
1.         כתיבת מסמך מדיניות לניהול הטבע העירוני בחיפה.
2.         קביעת מדיניות סדורה ואחידה לבנייה בקו ההשקה לשטחים הפתוחים – הוואדיות בעיקרם.
3.         העסקת אקולוג עירוני.
 
אנו, בחברה להגנת הטבע, קוראים לציבור הרחב להגיע לדיון שיתקיים ב- 23.6.19 ולקחת חלק במעמד זה.
הדיון יתקיים בהיכל העירייה, באולם הישיבות של מועצת העיר והוועדה המקומית.

לקריאת הדוח המלא- לחצו כאן