חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

הישג סביבתי חשוב בחיפה: הרחבת מגדלי חוף הכרמל בוטלה

איום שעמד על הפרק בחוף הכרמל, הוסר! קהילת חיפה של החברה להגנת הטבע מברכת על החלטת הוועדה לתכנון ובנייה של מחוז חיפה ורואה בה אבן דרך חשובה.
3/10/2013
הישג סביבתי חשוב בחיפה: הרחבת מגדלי חוף הכרמל בוטלה (הגדל)

תכנית מגדלי חוף הכרמל כללה את בנייתם של 6 רבי קומות באזור חוף הכרמל, על בסיס תכנית משנת 1978. פסק הדין שעצר את הבנייה בשנות ה-90 איפשר את מימושה על חשבון ייבוש חוף הים עד למרחק של 100 מ' מן הבנייה המתוכננת. בשנות ה-2000, ביקשו היזמים לקדם את התכנית לייבוש שטח ים נרחב והקמת 4 המגדלים הנותרים (לאחר ששניים מהם כבר קמו וגרמו נזק רב לסביבה החופית). קהילת חיפה של החברה להגנת הטבע בשיתוף ארגונים נוספים והמשרד להגנת הסביבה נאבקו בתכנית זו למען האינטרס הציבורי לשמירה על חוף טבעי ופתוח. (לקריאה מורחבת: דוח האיומים, איום מס' 26)

כעת, אנו שמחים לבשר כי אחד האיומים המשמעותיים על חופי חיפה הוסר: הוועדה לתכנון ובנייה של מחוז חיפה קבעה שפרויקט "מגדלי חוף הכרמל", לא יורחב, ורצועת הים הסמוכה אליו לא תיובש! ההחלטה ניתנה בעקבות חוות דעת שהציג המשרד להגנת הסביבה, שבה הזהיר מפני השלכות התוכנית על החוף.


קהילת החברה להגנת הטבע בחיפה מברכת על ההחלטה: "חופי הים התיכון של ישראל נמצאים תחת בלייה מתמשכת ובפרט חופיה הצפוניים של רצועת החוף - חופי חיפה. החברה להגנת הטבע מברכת על ההחלטה ורואה בה אבן דרך חשובה, המסמלת את ראשית הדרך למציאת פתרון כולל עבור אחד המפגעים הסביבתיים והנופיים המשמעותיים בחיפה, הצרוב בחטא קדמון בתודעה הציבורית החיפאית. קהילת חיפה של החברה להגנת הטבע, הפועלת בזירה המקומית, מבקשת להזכיר כי זוהי הזדמנות להתחיל לאגם כוחות של רשות מקרקעי ישראל, עיריית חיפה, המשרד להגנת הסביבה, לשכת התכנון וארגוני הסביבה הפועלים בעיר, ליצירת חזון כוללני ומציאות עירונית, הקושרים בין הסביבה החופית והסביבה הימית, כך שהן משתלבות ויוצרות שטח ציבורי פתוח ואיכותי, החף מכל בינוי או גידור, המונע את רווחת הציבור כולו."