חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי
 

כמאתיים איש טיילו בוואדי לוטם עם החברה להגנת הטבע

4/12/2012

 
מספר גדול של משתתפים הגיע לטייל ביום חורף נעים בחלק העליון של ואדי לוטם, ב1 בדצמבר 2012. הטיול היה אמור להתקיים בוואדי עמיק (הסמוך אל לוטם מדרום), אך הועבר ללוטם בעקבות גילוי דליפת ביוב גדולה במקום. מדריכי קהילת החברה להגנת הטבע, שיצאו לסיור הכנה בוואדי עמיק, גילו לאחר כמה דקות הליכה שהם נכנסים לתוך "נחל" ביוב. המדריכים דיווחו על הדליפה למוקד העירוני 106 והדליפה תוקנה.

 

כמאתיים איש לא נתנו לשינוי המסלול לקלקל את ההנאה, והגיעו לגן האם שבמרכז הכרמל. משם ירדנו בחמש קבוצות מודרכות לוואדי. המטיילים שמעו ממדריכי החברה להגנת הטבע על חשיבות הוואדיות כמשאב טבעי באמצע עיר, הבלוט והאיצטרובל, בעלי-חיים שניתן לפגוש בכרמל, האגדה על שלוות הנפש, פטריות (הוואדי מלא פטריות בשלל צורות, צבעים וגדלים), והדרכות על נושאים נוספים.

 

בסיום המסלול, הסברנו מדוע לא טיילנו בוואדי עמיק, וקראנו למשתתפים לטייל באופן עצמאי בוואדיות בהם קווי הביוב ישנים, על מנת לדווח על דליפות ביוב ומפגעים אחרים. מטיילים רבים לקחו דפי מסלול של ואדי עמיק, כדי לסייר בו וכך לעזור לעצור דליפות ביוב. בנוסף, אספנו שמות של מטיילים שרוצים להצטרף לפעילויות התנדבות בוואדיות, ולהשתתף בשני מפגשים ציבוריים שיתקיימו בקרוב ומיועדים לארגון פעילות משותפת.

 


שתיים ממדריכות החברה להגנת הטבע בסיום המסלול

הוואדיות בחיפה מלאים כעת בפטריות במגוון גדלים, צבעים וצורות.

התכנסות בגן האם במרכז העיר, לפני היציאה לטיול

  טיול בוואדי לוטם 1
  טיול בוואדי לוטם 2
  טיול בוואדי לוטם 3
  טיול בוואדי לוטם 4
  טיול בוואדי לוטם 5
  טיול בוואדי לוטם 6
  טיול בוואדי לוטם 7
  טיול בוואדי לוטם 8
  טיול בוואדי לוטם 9