חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי
 

התנדבות וטיולים בוואדיות

19/06/2012

 

 

סל"ת בוואדי לוטם

כשמונים איש השתתפו בבוקר שבת, ה-16 ביוני 2012, בטיול בוואדי לוטם שבמרכז חיפה. המטיילים יצאו בשלוש קבוצות, בהדרכת מדריכי קהילת חיפה של החברה להגנת הטבע. למרות החום הגדול למעלה בעיר (שלושים מעלוסלת בוואדי לוטםת בצהריים), בתוך הוואדי היה צונן ונעים. בטיול השתתפו ילדים בני שש ומבוגרים בני שבעים, וכל טווח הגילאים באמצע. רוב המטיילים הגיעו מחיפה אך רבים מהם הגיעו גם מערים אחרות, והופתעו לראות שיש טבע פיראי כל כך באמצע עיר גדולה. למעשה, גם חלק מהחיפאים שהשתתפו לא ידעו איזה יופי היה מתחת לאף שלהם כל הזמן הזה והם לא ראו.

הטיול היווה צעד ראשון בגיבוש קבוצת תושבים מתנדבים להגנה על וואדי לוטם. קהילת חיפה של החברה להגנת הטבע מארגנת קבוצת פעילים שיעזרו לשמור על הטבע מפני הזנחה ולשקם את שביל הטיול. ב-28 ביוני נקיים מפגש פעילים להגנה על הוואדיות מכל העיר.

 

   

              

"הלל בוואדי" מספר 2: מתנדבים ניקו את ואדי זיו

ביום שישי ה-8 ביוני התקיימה הפעילות השניה של "הלל בוואדי" - טיול בטבע העירוני והתנדבות בשיתוף מרכז הלל, מרכז הצעירים של עיריית חיפה וקהילת חיפה של החברה להגנת הטבע. המתנדבים הנחמדים טיילו בנחלים רמז-זיו, שמעו הדרכות, ואז הפשילו שרוולים, והתחילו לאסוף אשפה ששכבה בוואדי מי-יודע-כמה-זמן. פגשנו שקיות של חטיפים, קרשים, צמיגים, גרוטאות מתכת ואפילו מזרון...

 

 

תלמידי בית-ספר אליאנס נרתמים להגנת הוואדיות

במשך שבוע, חמש כיתות של בית-ספר אליאנס ירדו לוואדיות. הנערים המתנדבים עזרו לפתוח את שביל ההליכה החסום בוואדי עמיק, וניקו את ואדיות רמז-זיו ולוטם.

ההתנדבות נערכה במסגרת פרויקט "החופש להתטנדב" - התנדבות של כיתות ט', ביוזמת "עיר מתנדבת נוער" של עיריית חיפה.