חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי
 

פרויקט שיקום ואדיות

הכרמל ידוע כ"הר ירוק תמיד " , ואכן העיר חיפה הנמצאת על הכרמל , היא עיר טובלת בירוק , את הכרמל מבתרים נחלים המהווים שטח פתוח ירוק בין בתי השכונות .
לואדיות כשטח פתוח עירוני ערך רב : צמחיית הוואדי סוחפת אליה אבק ופיח העולה מהשכונות , אתרי הבניה והכבישים , הוואדי תורם לטיהור וצינון האוויר וגם להפחתת רעש ועוד , בנוסף להיותו מוקד משיכה ופעילות לכל תושבי העיר ישנן פעילויות שונות בואדי : תנועות נוער שמקימות פעילויות , טיולים של חוגי הסיירות תלמידי בי"ס תיכון שמקיימים ימי שדה , משפחות הנחות משגרת היום יום ותושבים רבים היוצאים לבילוי קצר וקרוב לביתם .
הגדל

קרבתם של נחלי הכרמל לנוף האורבאני והיותם סמוכים לשכונות מגורים , היא ייחודית לחיפה כיוון שרק בחיפה הטבע מארח את העיר ולא העיר את הטבע . הטבע בחיפה הוא באמת מתחת לאף , אך יחד עם זאת תושבים רבים אינם מודעים לפינות החמד :" מערות , צנירים , מעיינות ומסלולים להולכי רגל ורוכבי האופניים המצויים בשפע בסביבה הקרובה . 

למרות היתרונות הרבים של הואדיות בחיפה , מרחפת עליהם סכנה מתמדת , זיהום הנחלים , הזנחה ובניה בלתי מבוקרת . לדוגמא : - בנחל עמיק לאורך כל המסלול ניתן לראות פסולת בניין הנזרקת במקום ללא היתר , (למרות מאמץ שעשינו בחוגי סיור חיפה , על מנת לפנות ולנקות את הנחל ).  חביות , צמיגים , גושי בטון וברזל פוגעים בנחל , המצב דומה גם בנחל אבן .

 

 

לאור הדברים הללו , אנו בחברה להגנת הטבע מאמינים שעל הציבור מוטלת האחריות לשמור על השטחים הפתוחים לרווחת כולנו ועל החלטנו לעורר את המודעות של הציבור הרחב בחיפה לקיומם של הואדיות ולמכלול הקיים בהם -                                                                                              

אנו צועדים בואדיות ופוקחים עיניים לפריצת הביוב , לשפוכת הבניה להתחלות בניה בלתי חוקית .        

מתריעים בפני הרשות המקומית בדרישה למלוי חובתה בפיקוח ותחזוקה נאותים של הואדיות .      

פורצים שבילים ומסמנים מסלולים על מנת לקרב את הואדיות לציבור .                                         

מקיימים סיורים לציבור בואדיות חיפה .                                        

  נשמח לשיתוף הפעולה שלכם .

מזמינים אתכם לקחת חלק בשמירה על עתיד ירוק בחיפה .                                                        

לפרטים פנו אל : בנג'י-     benji.landau@gmail.com