חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי
 

נושאי סביבה בישיבת מועצת העיר

במסגרת משמר המועצה, מתנדבי החברה להגנת הטבע בחיפה יושבים בישיבות מועצת העיר ומפקחים על פעילות נבחרי הציבור בנושאי סביבה. בישיבת מועצת העיר בתאריך 6.4.10 נדונו מספר נושאים הקשורים לסביבה שעליהם הם מדווחים:

1. לקול מחאת רבים מתושבי קריית חיים שישבו באולם, אישרה מליאת העירייה במסגרת הועדה לתכנון ובניה ברוב של 16 מול 9 את מסמך המדיניות של העירייה לציר אח"י אילת בקרית חיים. משמעות המסמך: העסקים הקיימים בסמוך לצומת הצריף יוכשרו ויורחב התחום בו ניתן להקים עסקים, כולל פאבים,מקטע שד' ההסתדרות ועד לרחוב חומה ומגדל. עיקר הנימוקיםנגד האישור היו: אי-שיתוף הציבור, ריבוי פאבים ,רעש ותופעות של שיכרות על כל המשתמע בכך. ניתן לקרוא דעה על כך בבלוג של תושב העיר כולל סרטון מהישיבה.

2. העניין המרכזי שלשמו רבים מכוחותינו הגיעו, היה תוכנית הבנייה של רבי קומות בנחל נדר הנמצא בצמוד לפארק הכרמל מדרום לשכונת דניה.הנושא הוחזר לדיון בוועדה המקומית ברוב קולות. החלטה שחלקנו רואים בה הישג לא מבוטל וחלקנו חושבים שזהו נסיון לתת למחאה הציבורית לדעוך ,ואז להעבירה מחדש. עלינו לעמוד על המשמר לנוכח שתי האפשרויות. לפרטים על התכנית

3. הנושא האחרון שעניין אותנו בישיבה היה שאילתא של ירון חנן מסיעת הירוקים ,שטען שוועדה שמונתה לאחר מלחמת לבנון השנייה, קבעה שרידוד מיכל האמוניה יקח שבעה ימים. לטענתו יש בכך סכנות לדליפה והזמן שיעבור עד לרידוד הוא רב מדי. ראש העיר השיב שעמדתו בעניין המיכל ידועה.

אנו מזמינים אתכם להצטרף לישיבות המועצה, כתבו לנו לדוא"ל mishmar.moatsa@gmail.com