חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי
 

יום כדור הארץ בחיפה

הגדל

כמו בערים אחרות, גם קהילת חיפה של החברה להגנת הטבע השתתפה ביום כדור הארץ בשיתוף עם עיריית חיפה, המדעטק, מכללת גורדון והמשרד להגנת הסביבה. חלקו הראשון של היום נפתח בפעילות של כ-200 מתנדבים מעובדי אינטל יחד עם 100 תלמידים מבית ספר דגניה שבטירת הכרמל.המתנדבים והתלמידים התחלקו לשתי קבוצות עבודה: האחת בנחל נדר על גבול פארק הכרמל, באזור בו קיימת תוכנית בניה שהחברה להגנת הטבע מתנגדת לה והשניה בנחל שיח שבחיפה. את הבוקר הם פתחו בהכנת פיתות וחידון "מלך הנקיון",

בהמשך קיבלו הקבוצות שקיות אשפה וכפפות, ויצאו למסלול. לאחר שטיילו במסלול וניקו אותו, המתינו להם שלגונים לסיום מתוק של היום. המתנדבים והתלמידים אספו זבל רב מהוואדיות: צמיגים, ניילונים, פחיות והותירו אחריהם ואדי נקי יותר מזה שקבל את פניהם בבוקר.

על מנת להגיע לציבור גדול ככל האפשר, הגענו גם דוכנים בקניונים הנמצאים ברחבי העיר, במטרה להעלות את המודעות ולחשוף את הציבור הרחב לנושא הסביבתי בכלל וליום כדור הארץ בפרט. הקהל גילה התעניינות ושאל שאלות רבות. גילינו ציבור ערני וחושב, ששמח על ההזדמנות לשמוע פרטים על פעילות החברה להגנת הטבע.

בהמשך הונחה אבן יסוד לגינה קהילתית ממדרגות אלגזאלי בעיר בשיתוף מתנדבי "הרוח הטובה". כ-80 מתנדבים עמלו במרץ, עדרו, ניכשו, שתלו והשקו את הגינה במטרה לתת דחיפה לפעילות של תושבים ומתנדבים מקומיים. הארוע אופיין במוזיקה ובשמחת חיים. את היום סיימנו בהרצאות לקהל במתנ"סים ברחבי העיר חיפה. כולנו מקווים שאכן יום זה הביא להעלאת מודעות הציבור לנושא הסביבה ולהיכרות קרובה עם פעילות החברה להגנת הטבע.