חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי
 

סימון קטע שביל במורד נחל הקישון

הגדל

600 איש ביקרו בשבת האחרונה בפארק מורד נחל קישון באירוע של רשות נחל הקישון, החברה להגנת הטבע והמשרד להגנת הסביבה, על מנת להגביר את המודעות לשמירת סביבת הנחל לטובת הציבור. חברי קבוצת הקפואירה של ביה"ס "אבאדה", בהם ילדים, נוער, מדריכים ומבוגרים, סימנו קטע שביל נחל באזור צמחייה מוגנת במורד נחל קישון וסייעו בניקיון השטח הפתוח.

בשבת, 26.6.2010 התקיים סיור מודרך ללא תשלום, לציבור הרחב בגדות מורד נחל קישון. הציבור הגיע בהמוניו וזכה להסבר מקיף על הנחל, הליך שיקומו ועושר המינים המצוי בנחל ובגדותיו. המטיילים נחשפו לקונפליקטים הקיימים בין שימור הנחל לבין תוכניות חברת נמלי ישראל ועיריית חיפה להקמת שטחי אחסון מכולות בצמוד לנחל. ברשות נחל הקישון והחברה להגנת הטבע ציינו, כי למיקום מכולות יש חלופות רבות ואילו לנחל וגדותיו אין תחליף.

במהלך הסיור סומן קטע שביל נחל על-ידי חברי קבוצת אבדאה קפואירה שסימנו את השביל ותחמו את איזור הצמחייה המוגנת שבמקום (נעצוצית סבוכה) לצורך שמירה על הטבע  והצמחייה המקומית. כמו כן, סייעו חברי הקבוצה בניקיון השטח הפתוח.
בסיום הסיור הוזמן הקהל הרחב למופע ושיעור קפואירה שערך ביה"ס "אבאדה" במורד נחל קישון. התלמידים סימנו כתובת אנושית עם המילה "סביבה" שצולמה מהאוויר, על מנת להגביר את המודעות לשמירה על הטבע והסביבה.

קבוצת "אבדה קפואירה" הוא ארגון הקפואירה הגדול בעולם וזיקתו לאיכות הסביבה חזקה ומשמעותית. בכל שנה נערך בברזיל אירוע כזה ובו משתתפים אלפי קפואריסטים מכל העולם. בישראל זוהי רק ההתחלה ובארגון אבדה מקווים כי בשנים הבאות ישתתפו אלפים מחברי הקבוצה מכל הארץ באירועים למען איכות הסביבה. ערן ארפי, מאמן קבוצת קפואירה בכרמל וטבעון, ציין: "אנחנו מנצלים את הכלים החינוכיים שיש בידינו כמדריכי קפואירה להעביר מסרים סביבתיים".  רותם הורנדו, מדריכה בחיפה וחוף הכרמל, מוסיפה: "המסר שלנו הוא שכל אחד יכול לתרום אם רק יכבה את האור כשאינו זקוק לו, יקפיד למחזר וינקה אחריו".

לדברי שרון נסים, מנכ"ל רשות נחל הקישון: "רשות נחל הקישון פועלת על מנת להגביר את המודעות הסביבתית של תושבי מטרופולין חיפה והקריות לשיקום הנחל ולשמירה על גדותיו וסביבתו כשטח ציבורי פתוח. אירוע זה הוא חלק ממערך פעילות רשות הנחל להסברה ושיתוף הציבור. בכוונתנו לקיים אירועים ופעילויות נוספות דומות בעתיד".

לדברי אלה אלכסנדרי, מנהלת החברה להגנת הטבע בסניף חיפה: "החברה להגנת הטבע רואה חשיבות רבה בשימור השטחים הפתוחים להם ערכיות אקולוגית גבוהה. הקישון הוא נחל חשוב המהווה היזדמנות ייחודית לפארק משמעותי בלב המטרופולין. כחלק מהאבק על המרחב הציבורי הפתוח אנו עורכים פעילויות הסברה בקרב הציבור."

רשות נחל הקישון מזמינה את הציבור הרחב לבקר בפארקים שבקישון: פארק מעגן הדייג, פארק העמקים (ג'למי), והפארקים בקרית טבעון (פארק מעיין אלרואי ופארק קרית חרושת).

גם אתם מוזמנים לחתום על העצומה לשמירת הקישון כשטח ציבורי פתוח איכותי ונגיש לציבור בלב מטרופולין חיפה.