חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי
 

פעילות חוגי הטבע והסיור של החברה להגנת הטבע

הגדל

שנת הלימודים תשע"א נפתחת במוסדות החינוך בהתרגשות אין קץ בימים אלו ממש ובמקביל מתחילה גם שנת פעילות חדשה בחוגי הטבע והסיור של החברה להגנת הטבע.

חוגי הטבע והסיור, כחלק מהזרוע החינוכית של החברה להגנת הטבע, מאגדים בתוכם מאות חניכים, מדריכים מתנדבים שמטיילים בארץ לאורכה ולרוחבה בדגש על הקניית ערכים חברתיים סביבתיים.
הרשמה של חניכים חדשים לקבוצות בחוגים, מתאפשרת דרך ירידי חוגים וגיוסים בביה"ס, כשלכל קבוצת גיל מותאמת תכנית שונה הכוללת טיולים בדרגות קושי שונות ותכנים המועברים בהם. מדריכי הקבוצות השונות, כולם עברו קורסי הכשרה ברמה הגבוהה ביותר, לוקחים על עצמם את המשימה להעביר את ערכי שמירת הטבע והארץ לדור הצעיר ובכך ליצור המשכיות והרחבה לנושא הדאגה לסביבה בתוך מסגרת ערכית חברתית.

הקומונות של החברה להגנת הטבע
כמדי שנה, נפתחו בשבועות האחרונים קומונות בארבעה מוקדים ברחבי הארץ, בהן חברים מסיימי תיכון שבחרו לדחות את שירותם הצבאי למען שנת שירות בחברה להגנת הטבע כדי לתרום למימוש יעדיה, הגברת המודעות והמעורבות בנושאים הסביבתיים. הפעילויות בחוגים כוללות פגישות אחת לשבוע, טיולים ומחנות חווייתיים ואף טיולי משפחות והכל על טהרת החינוך הסביבתי והערכי.