חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי
 

התוכנית לקידום החינוך לקיימות

תוכנית מיוחדת מתחילה השנה בחינוך הסביבתי בארץ: משרד החינוך והמשרד להגנת הסביבה מפעילים יחד עם הגופים הירוקים (החלה"ט והרשת הירוקה), תוכנית להטמעת נושא הסביבה כחלק אינטגרלי מתוכנית הלימודים.

המשבר הסביבתי החמור מחלחל לתודעה וגורם להכרה בצורך הדחוף לחינוך מקיף בנושאי סביבה ולמעורבות הציבור באורח חיים מקיים, במטרה להביא לשינוי משמעותי הן בתודעה והן בהתנהלות יום יומית.  התנהלות מקיימת היא תנאי ליכולת האנושות לפעול תוך מענה לצרכי ההווה מבלי להתפשר על יכולתם של הדורות הבאים לענות על צורכיהם.
מאחורי התוכנית החינוכית עומדת התפיסה כי פיתוח ערכים ונורמות התנהגות של אורח חיים לקיימות יתקיימו במסגרות המבוססות על שילוב רב תחומי בלמידה ובעשייה למען הסביבה. 
באזור חיפה נכנסו לתוכנית 14 בתי ספר שלקחו על עצמם מחויבות לא פשוטה. כל  המורים משתלמים במרכזי פסג"ה בנושאי סביבה לגמול השתלמות, בנוסף צוות מוביל בבית הספר נפגש עם מנחה מורים, איש החברה להגנת הטבע  ויחד בונים תוכנית לימודים בית ספרית בנושאי סביבה, מקדמים פרויקט סביבתי בקהילה ומצמצמים את צריכת המשאבים בבית הספר.
הכוח הסביבתי עובר למורים שיובילו שינוי בבית הספר ובקהילה הקשורה בו. אנחנו מאמינים במורים כמי שנמצאים במערכת באופן רצוף וביכולתם להשפיע על המערכת באופן המיטבי ולאורך זמן.
בתי ספר בעוספייה, דלית אל כרמל, טבעון, קרית ביאליק, קרית אתא, קריית חיים, טירת כרמל וכמובן חיפה הם רק חלק מעשרות בתי ספר בארץ שנכנסו השנה לתוכנית.