חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי
 

דצמבר חם בואדיות חיפה

20/12/2011

פעילות תנועות נוער בוואדי לוטם

רוחות החורף מביאות פעילות חמה לואדיות. לאחר מפגשים עם ראשי תנועות הנוער בעיר בתיווך אייל שירן, ראש ענף תנועות הנוער, אנחנו מבחינים בנכונות גבוהה וממוקדת לפעול בואדיות.

באחד בדצמבר הגיעו הקומונרים של הנוער העובד והלומד לטייל בוואדי לוטם, ועזרו בשיקום השביל הירוק (השביל שיורד מרחוב דרך הים אל הוואדי). הקומונרים גזמו צמחייה, ניסרו ענפים שחסמו את השביל, פינו אבנים קטנות שהידרדרו על השביל, ושמעו הסבר על טבע עירוני. עדיין נותר קטע של כ-50 מטרים בשביל זה שדורש שיקום.

למחרת פעלה בוואדי תנועת המחנות העולים, יחד עם תלמידי בית-ספר אליאנס. התלמידים פתחו את השביל בחלק האחרון שלו, בחלק שמגיע אל שכונת שער העלייה, וניקו אשפה.הפעולות התקיימו בדיוק שנה לאחר פריצת השריפה הגדולה בכרמל, השריפה שהזכירה לנו את חשיבות השמירה גם על הכרמל שבתוך העיר – הרי אלו הם ואדיות חיפה.

קהילת "אור חדש" מאמצת את ואדי אחוזה

קהילת בית הכנסת אור חדש, בשכונת אחוזה, החליטה לאמץ את נחל אחוזה. בשבת, פעם בחודש, יצאו חברי הקהילה לאחר התפילה לנקות את הוואדי, לפתוח את השביל, ולדווח על מפגעים. בנוסף לכך יהיו פעילויות של תפילה, שירה והכרת הטבע.
את הפרוייקט מרכז חבר הקהילה דוד כצנלסון.

ביום שבת, 17.12.2011, יצאו חברי הקהילה לפעילות ראשונה. הם שמעו הסבר על הפעילות של החברה להגנת הטבע בוואדיות בכלל  ועל ואדי אחוזה בפרט, טיילו בשביל ואספו אשפה. בעלון הקהילה "יוצר אור", התפרסמה כתבה על ההחלטה לאמץ את הנחל.

 

רוצים להצטרף? לקחת חלק?
צרו קשר עם אלכסנדר, בדואר אלקטרוני (alexander@vadiyot.org.il) או בטלפון (077-5644054).

אלכסנדר אייל,
רכז פעילות הציבור בואדיות של קהילת החברה להגנת הטבע בחיפה.