חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי
 

סיכום ישיבת מועצת העיר בתאריך 1.11.11

9/11/2011

פורום הועדה המקומית לתכנון ובניה

ישיבת המועצה בפורום זה נפתחה במצגת בנושא מלון קזינו בת גלים, שיוקם במיקום ההסטורי של בניין הקאזינו שבקצה טיילת בת גלים. נושא זה זכה ברובו לאהדת המשתתפים. נציגי מפלגת הירוקים ביקשו לדון בנושא ציר הרכס, אך דיון בנושא לא התקיים בסופו של דבר, לאחר שראש העיר החליט, ברגע האחרון, שלא להעלותו לסדר היום.
 
 
פורום הועדה לביקורת

הדיון המשיך עם אותם משתתפים לדיון בדו"ח הועדה לביקורת, שכלל מספר נושאים.

שמואל גלבהרט מ"הירוקים של חיפה" הזכיר בו מספר נושאים והסתייגויות בקיצור רב: פתיחה וסגירה של הנמל החדש, מצפה פארק סטלה מאריס ועוד. ירון חנן הלין על כך שהעירייה הוציאה על פסטיבל הסרטים סכום בלתי מתקבל על הדעת, כמאה מליון שקלים, שכלל יחסי ציבור ודוברות, דבר שאין לו תקדים. זאת בעוד שלתנועות הנוער בעיר הוקצו סכומים מגוחכים. ראש העיר לא הגיב בנושאים אלו.

נושא נוסף שעלה לדיון הוא האצטדיון החדש. מספסלי האופוזיציה הגיעו תלונות על אי סדרים כאלה ואחרים. חברי הקואליציה אלי קולס (סיעת נטו) ושי בלומנטל (מפד"ל) הצהירו כי אין שחיתוית בנושא האצטדיון. מבקר העירייה, רו"ח ג'קי ואקים, גיבה אותם באומרו כי כל תהליך הבנייה התבצע בשקיפות מלאה.
       
בסיום הדיון אושר דו"ח הועדה לביקורת פה אחד.
 
ישיבת המועצה מן המניין

עדנה זריצקי (סיעת חד"ש) העלתה את המחאה החברתית כהצעה לסדר. זריצקי סיכמה את שהתרחש בנושא אי שם ביולי: דיור,חינוך ורווחה הן זכויות יסוד המגיעות לכל תושב. בנוסף, ציינה כי ועדת הרווחה הקדישה ישיבה לשמיעת טענות המוחים, אך מן הראוי כי קולם ישמע יותר. לטענתה, דרושה נציגות ממאהל המחאה בועדות שונות,כמו גם במועצת העיר.

ראש העיר יהב חלק עליה באופן נחרץ ואמר כי הנושאים שהעלתה ייפתרו בועדה פריטטית (ועדה האמורה לבצע גישור בין מעסיק לעובדים, א.ג.) שהוקמה לכבוד ענין זה. כשניסתה זריצקי להמשיך את דבריה, התפרץ ראש העיר פעם אחר פעם, וביקש להצביע בהקדם על הסרת הנושא מסדר היום. ההצעה ירדה ברב של 11 מול 8.

ראוי לציין כי התנהלות דומה, בה ראש העיר ואנשיו מפריעים לדוברים ופועלים להסרת נושאים מסדר היום ללא דיון ענייני חוזרת פעמים רבות בישיבות. הציבור וכן חברי מועצה העלו לא פעם תהיות בנוגע לאופי הדמוקרטיות של הדיונים בפורום מועצת העיר. גם הצעה לסדר בנושא, של יוסף שמחון (סיעת די שינוי), לא הביאה לשיפור משמעותי בנושא.

דוגמא נוספת ניתן לראות בהתייחסות להפגנה שנערכה ברחבת העירייה בפתח הדיון. משתתפים רבים מחו על אפלייה במגזר האתיופי, אך אף נציג שלהם לא הורשה להיכנס לבניין העירייה במשך רב זמן הישיבה. גם כשלבסוף הורשו נציגים להיכנס לישיבה, נושא ההפגנה לא עלה לדיון, והנציגים עזבו את האולם במחאה.


קטע וידיאו מתוך הדיון במועצת העיר

רוצים לראות בעצמכם?

ב-29 בנובמבר תתקיים ישיבת מועצה מיוחדת בנושא התקציב השנתי.
 
אמיר גת,
רכז משמר המועצה
קהילת חיפה של החברה להגנת הטבע

תמונת רשימה: דרור אבי