חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי
 

חדשות קהילת חיפה והסביבה | יולי 2015

אם אינך רואה מייל זה כראוי יש ללחוץ כאן

16/07/2015

קהילת חיפה והסביבה
"ארץ נושבת בלי פרחי בר – מחנק בה. ארץ שאין בה משב־רוח פתוח, בלתי־מופרע – תהיה מלון ולא מולדת.
ארץ נושבת שהכל בה כביש ומדרכה והרגשת הכל־גמור־לי־כאן תאכל כל חלקה טובה בלב צעיריה.
לא יארכו הימים וכלנית ורקפת ונרקיס, מן הרגילים והנפוצים והאופייניים ביותר לארץ – ייעלמו ויישארו רק כמוצגי מוזיאון... באיזו קלות עוקרים אצלנו. תמיד נמצא שעצים מפריעים למישהו או למשהו, לקו הישר של המדרכה או לחוטי החשמל או לאיזה כיכר...

כלום אין את מי לתבוע לסדר להבטיח לבל יניפו תנופות "פיתוח" כאלה שאין אחריהן חרטה?
כלום יש שני הרי הכרמל בארץ, שאפשר לקחת אחד מהם ולתתו הפקר לכל קונה קרקעות משלם במזומנים?
למי הוא חוף הים בארץ זאת? לכורי הזיפזיף המשחיתים את קו החוף הקצר שלנו לבלי רחם? לפרטים או לחברות הסוגרים נתח אחר נתח ורואים רשות הים כרשות הפרט? האין זה עיקור הרגשת חירות האזרח – רשותו לבוא ולצאת כרצונו ולטבול בים, לשחק ולבלות על שפתו בלי לשאול פי איש?

אם לא ייעשה בעוד מועד, יתברר שהרוצה ליהנות – ייסע לחוץ־לארץ.
כל שהארץ מצטופפת – שאלת המרחבים הפתוחים, הפראיים, התמימים, נסוכי־השקט, שלא נפגעו בידי אדם – שאלה זו נעשית דוחקת יותר. צריך לזכור ששום מגרש משחקים עירוני, משופר ככל שיהיה, לא יוכל לבוא במקום יציאה למרחב."
(ס. יזהר, 1962)

דבר המנהלת

שלום ונעים להכיר, יפה אייזרט-חן.

זו אני, מנהלת קהילת חיפה והסביבה, חדשה בחברה להגנת הטבע, ותיקה בפעילות חברתית - סביבתית. משאירה מאחורי מסלול ירקרק, מבי"ס סביבתי שדה בוקר, דרך הטכניון, תעשיה וניהול, ביולוגיה והוראה, ועד לחבירה איתכם. קצת מתרגשת לנוכח האתגרים, הרבה בטוחה ביכולתנו לעמוד בהם בהצלחה, ביחד!

אני קוראת חזרה לדגל הירוק את מירב פעילינו, ותיקים ודור ההמשך, כי מעבר לחיפה מצפים לנו גם במרחב קריות - טבעון - זכרון וכל מה שביניהם. וכמספר הישובים - מספר הנושאים לפעילות: מחינוך ותכנון סביבתי, ועד חופים וטבע עירוני. אף אחת ואחד לא ישארו מחוסרי תעסוקה...

אין זה סוד כי לא רק אנחנו, גם רבים אחרים גילו את יתרונותיה הייחודיים של חיפה וסביבתה, אולם לא תמיד תכניותיהם מתיישבות עם העקרונות והערכים שאנו מייצגים. בכוונתי לעשות את המירב להגן עליהם בדרכי נועם והידברות, אולם החל"ט גם הוכיחה עוצמתה במאבקים ציבוריים לעת הצורך.

מאחר וכוחנו יותר במעשים ופחות בדיבורים - להיכרות ראשונית נקצר ונסתפק בכך.
 
להתראות בשטח!
יפה

מה חדש בקהילה?

קול קורא

yarid_raayon...
hands-65342_...
נאמני אילנות
לעצים חשיבות רבה ותרומה משמעותית לנוף, לאסתטיקה, לאקלים, לאיכות הסביבה ולמורשתו של עם. העצים – הם זכר לעבר, סמל ההווה והתקווה לעתיד. בימים אלה מוקם בקהילה של החברה להגנת הטבע בחיפה והסביבה פורום "נאמני איללנות", לקידום ההגנה על עצים מפני כריתה, השחתה  ועקירת עצים כתוצאה מפעילות פיתוח של חלק מגופי הבנייה וחברות נדל"ן. הפורום ישמש כ"עיניים" למניעת כריתה לא-חוקית ופגיעה בעצים. קבוצת הפעילים תעבור הכשרה בתוכנית פורצת דרך למנהיגות סביבתית מתמשכת ומשמעותית, בשת"פ עם אדריכלים, משרד החקלאות ועיריית חיפה. התוכנית תכלול הרצאות, סיורים ופעילות הסברתית.
team-386673_640
זו זכות של שנת שירות
מתנדבי שנת השירות בקהילה שלנו עומדים לסיים את שנתם ההתנדבותית, ומתנדבים חדשים עומדים להגיע לאלינו.

נשמח להגיע אליכם ולספר על פועלם ההתנדבותי של הש"ש בחברה להגנת הטבע בכלל ובקהילה שלנו בפרט, לקבל הצעות להשתלבותם בהתנדבות בקהילה ולארח אותם.

לאלבום סיכום שנת ההתנדבות בקהילת חיפה והסביבה - לחצו כאן
לפרטים נוספים צרו עמנו קשר
דוא"ל: info.spni.haifaarea@gmail.com
טלפון: 04-8553860

יחד ניצור קהילה פעילה, מקושרת ומשפיעה!