חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי
 

הגינות החיפאיות מתכוננות לשנת שמיטה

31/07/2014

כארבעים איש ואישה הגיעו השבוע אל המרכז הקהילתי נווה דוד בחיפה, להשתתף באירוע האחרון מבין ארבעה בסדרת ההרצאות "להגיע לצמיחה גם בשנת שמיטה" אשר הופק על ידי החברה להגנת הטבע בשיתוף ארגון הג'וינט.

 

האירוע בחיפה התקיים, כאמור, בשיתוף גם עם המרכז הקהילתי נווה דוד, המחלקה לשירותים חברתיים בעיריית חיפה והפעילים הנפלאים של הגינה הקהילתית נווה דוד.

 

הכנס עסק בדיני ומנהגי השמיטה בהיבטים חקלאיים וחברתיים ובאפשרויות העומדות בפני פעילי גינות קהילתיות (וכמובן גם חינוכיות, טיפוליות וביתיות) להמשיך ולפעול גם בתקופת השמיטה.

 
 

ההרצאות תורגמו לאמהרית, לנוחות חברי הקבוצה ההולכת וגדלה של פעילי גינות דוברי השפה. זה המקום להודות לרב דוד אייגנר על ההרצאה הפרונטלית, למר אמיר אלרון על ההדגמות המעשיות לבניית מצעים מנותקים וליוסף, שתרגם את התכנים בסבלנות רבה.

 

משמח במיוחד בכנס זה היה הרכב המשתתפים והמשתתפות, אשר חלקם פעילים ותיקים בגינות הקהילתיות והחינוכיות בחיפה וחלקם פנים חדשות שטרם ראינו בכנסים בחיפה: לפחות עשרה משתתפים הגיעו מהגינה הקהילתית החדשה בקריית ביאליק.  מחצית מהמשתתפים הינם בני העדה האתיופית בחיפה ובקריית ביאליק.

בסוף הערב ביקרו המתעניינים גם בגינה הקהילתית נווה דוד וכתמיד, זכו לאירוח מסורתי ונעים על ידי חברי הגינה. קשרים נרקמו בעת הביקור בין חברי הקהילות האתיופיות בחיפה ובקריות – הפעילים בגינות הקהילתיות וכמובן גם אנחנו צופים כי זו תחילתה של ידידות ששיתופי פעולה רבים בצידה!


תודות רבות: לשרה טודובר ולפעילי גינת נווה דוד על שיתוף הפעולה, למחלקה לשירותים חברתיים בעיריית חיפה,למרכז הקהילתי נווה דוד, לארגון הג'וינט ולנעמה לב מהחברה להגנת הטבע.

 
  אנו מאחלים לכולם שנת שמיטה "פורייה", מלאה בעשייה חברתית ואקולגית!


נתראה באירועים הבאים.

 

חן קרסניצקי
רכזת גינות קהילתיות וקהילה
החברה להגנת הטבע- קהילת חיפה