חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי
 

גינת חינוך והרבה יותר מזה! אשכול גנים נגלר בקריית חיים

בהובלתה הנמרצת של אירית לדור, רכזת הגינות הקהילתיות של החברה להגנת הטבע בחיפה, פועלת הגינה כבר שנתיים, בהנעת הגננת רחל. המשטח העזוב לשעבר הוא כעת שטח מטופח ואהוב, לב האשכול ואף יותר מכך: משמעותי ברמה הקהילתית.
2/07/2014
גינת חינוך והרבה יותר מזה! אשכול גנים נגלר בקריית חיים

בגינה נוצרו קשרים עם גינות קהילתיות אחרות במרחב, והיא מתפקדת היום בפועל כגינה רב גילאית קהילתית: לגינה מגיעים נערים, הורים וסבים, והיא שופעת צמחי תבלין, ספיראלות, עצים, וספסלים.

ביום השיא, שהתקיים לאחרונה בגינה, היה נפלא לראות פעיל מהגינה ליוצאי העדה האתיופית בשכונה שבא לבקשת הגננת לברך את פעילי הגינה באשכול הגנים. לראות בסרט שהכינה הגננת שיש תושבים שתרמו מכספם לחומרים וכלי עבודה. להבין שביום שיא בפורים נאספו כספים לשימוש הגינה, לשמוע על שיתופי הפעולה שנוצרו בעקבות הגינה ולראות את ההורים והילדים מגיעים יחד ליום של חוויות.

 

כמה מרגש היה לשמוע על השכנים שכבר לא סקפטים, על השלטים שנתלו בשכונה בראשית הדרך להזמנת הציבור (היום הוא כבר מגיע...), ועל הנערים שהתנדבו להמשיך ולטפח את הגינה גם בחודשי הקיץ.

 את הפעילות שכוללת הכשרת גננות וגם הדרכת מדריכים מובילים אירית וצוות המדריכים בהנחייתה. אנו מקווים שהפעילות, בשיתוף איגוד ערים חיפה, תמשיך גם בשנה הבאה!